Скриншот статті The Washington Post про нібито зв'язок між Україною та ХАМАС виявився фейковим. Західні журналісти провели розслідування та спростували вкид.

Читайте також "Україна торгує зброєю на чорному ринку": чому активізувалася "стара-нова" російська ІПСО

Що цьому передувало

В інтернеті з'явився скриншот нібито статті The Washington Post, де публікувався звіт "постачання" зброї палестинським бойовикам Україною. Матеріал буцімто мав заголовок "Постачання зброї ХАМАС з України потроїлися за останній місяць".

Стаття нібито була оприлюднена 2 листопада 2023 року. Її автор підписав себе як Кріс Молтісанті.

Що показало розслідування

Співробітники британського агентства новин поспілкувалися з представником WP. Той у листі підтвердив, що видання The Washington Post не публікувало таку статтю. Також він наголосив, що Кріс Молтісанті ніяк не пов'язаний з цією газетою. Пошуки матеріалу в інтернеті за заголовком та іменем і прізвищем автора теж нічого не дали.

Агентство також зауважує, що у жовтні високопоставлений представник ХАМАС жалівся на труднощі з імпортом озброєння. Він заявляв, що палестинські бойовики стали виробляти зброю власними силами.

Росія неодноразово розганяла фейк про "українську зброю" у ХАМАС

  • Не так давно ГУР МО попереджало про те, що Кремль розгорнув кампанію з дискредитації України на Близькому Сході. Росія задля цього скористалася нападом ХАМАС на Ізраїль, який стався 7 жовтня.
  • Українська розвідка прогнозувала, що Москва може передати палестинським бойовикам зброю, яка була захоплена окупантами під час повномасштабного вторгнення в нашу державу. Кремлівська пропаганда готувала низку фейкових псевдорозслідувань у західних медіа, щоб звинуватити ЗСУ у буцімто продажу західної зброї терористам на регулярній основі.
  • Нагадаємо, що ці прогнози справдилися, і потім Міноборони України спростовувало російські фейки. В оборонному відомстві наголосили, що наші партнери ретельно слідкують за переміщенням наданого ЗСУ озброєння та військової техніки.