Про це під час брифінгу розповів координатор Ради національної безпеки США при Білому домі Джон Кірбі. Він зазначив, що рішення щодо допомоги Україні наразі залежить від Конгресу, передає 24 Канал.

Цікаво Республіканці суперечать демократам і навпаки: що насправді відбувається в США довкола допомоги

У Білому домі висловилися щодо майбутньої допомоги Україні

Кірбі зазначив, що українські лідери були присутні 6 грудня на конференції Пентагону з питань оборонної промисловості. За словами американського посадовця, там наші представники переконалися, що Сполучені Штати мають механізм, щоб наша держава "мала здорову оборонно-промислову базу і довгострокову підтримку безпеки".

Координатор також наголосив, що у Білому домі глибоко занепокоєні через те, що у США є лише кілька тижнів, щоб надати допомогу Україні в галузі безпеки.

Ми знаємо, що у Конгресі є сильна двопартійна підтримка. Просто є невелика кількість республіканців, які хочуть тримати всіх у заручниках через доволі екстремальну прикордонну політику. Президент висловився, що ми готові вести перемовини сумлінно, він вірить, що мають бути змінені імміграційна політика, а також зміни ресурсів,
– наголосив Кірбі.

На уточнювальне запитання про гарантії продовження військових постачань Україні він відповів, що в Білому домі наразі не можуть дати обіцянок щодо цього. Адже все вирішує Конгрес.

Прокоментував ситуацію у США щодо допомоги Україні міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон. Наразі він перебуває у Сполучених Штатах у межах першого візиту з моменту вступу на посаду.

"США підносять Путіну найкращий різдвяний подарунок, не голосуючи за допомогу Україні", – заявив він.

США розглядає поступки зараз ухвалення допомоги

Журналісти Reuters наголосили, що, за словами джерела, знайомого з обговореннями щодо допомоги Україні, Білий дім нібито вивчає різні поступки, щоб забезпечити додаткову допомогу Україні та Ізраїлю в рамках законопроєкту про фінансування.

Оскільки кінцевий термін різдвяних канікул для законодавців наближається лише за тиждень, Білий дім і Конгрес гаряче працюють над досягненням угоди, яка стосується допомоги країнам, а також усуває занепокоєння щодо нелегальної імміграції вздовж кордону США та Мексики.

Журналісти Reuters також повідомили, що адміністрація Байдена спеціально розглядає введення нових обмежень для шукачів притулку та розширення процедур депортації.