Борис Тизенгаузен у розмові з 24 Каналом пояснив суть протистояння республіканців та демократів. Але попри їхні розбіжності у політиці, на думку політтехнолога, Україна без допомоги точно не залишиться.

Дивіться також Сенат США блокує пакет міжнародної допомоги: що це значить для України

Чому США провалили голосування

6 грудня Сенат США виносив на голосування законопроєкт, в якому йшлося про виділення понад 100 мільярдів доларів. 60 мільярдів з цієї суми передбачено для фінансування Україні. Утім, республіканці заблокували законопроєкт, але це жодним чином не пов'язано із нашою державою.

"Крім грошей, у цьому пакеті був важливий пункт про внутрішню безпеку – захист кордонів або антимгрінтські ініціативи республіканців", – зазначив політтехнолог.

Борис Тизенгаузен про рішення Сенату США: дивитись відео

Положення у законопроєкті зменшували б потік мігрантів до США, які є потенційними виборцями демократів. Вони провадили промігрантську політику на відміну від республіканців. Тому між двома партіями йде запекла боротьба.

Вони зараз один одного лякають для того, щоб республіканці зняли частину своїх норм. А республіканці лякають демократів для того, щоб ті залишили всі норми антимігрантські,
– пояснив політтехнолог.

За його словами, важливо розуміти, що Україна без допомоги не залишиться і, власне, республіканці не проти. У свою чергу президент США Джо Байден напередодні голосування виступив з промовою, яка, зокрема, спрямовувалася на внутрішнього споживача. Він наголосив на важливості підтримки України.

"Якщо Путін захопить Україну, він продовжить свій рух і нападатиме на союзників по НАТО. Ми побачимо те, що (…) не хочемо побачити, коли американські військові воюють з російськими військовими", – сказав президент США.

Блокування допомоги Україні: як це вплине надалі

  • Михайло Подоляк прокоментував провальне голосування у США. Він зазначив, що "сучасна політика через розповсюдження соціальних мереж вкрай напружена" і йдуть гострі внутрішні дискусії. Утім, між республіканцями і демократами є консенсус щодо підтримки України та розуміння що таке війна.
  • Валерій Клочок наголосив на ще одному аспекті – бюджет на наступний рік. На цьому тлі республіканці фактично грають проти України, відстоюючи свої інтереси. За його словами, вони вимагали 20 мільярдів, а їм виділили 15.
  • За словами Сергія Грабського, не варто драматизувати дану ситуацію. Україна отримає допомогу. За найгіршим сценарієм її можуть виділити у січні 2024 року.