Детальніше про це речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів в ефірі телемарафону. Він наголосив, що гідридні системи ППО не виділяються далекобійністю, передає 24 Канал.
Читайте також Вперше збив реальну ціль․ Що таке проєкт FrankenSAM і як допоможе закрити українське небо
Де можуть працювати гібридні системи ППО
За словами Юрія Ігната, відповідні системи використовують, щоб прикривати від повітряних цілей ворога як інфраструктуру, так і військові об'єкти.
Речник Повітряних сил зазначив, що в Україні вже використовували раніше практику, яка передбачала поєднання радянського та західного озброєння. Зокрема, такі комбінації працюють в авіації. Мовиться про використання ракет із Заходу, які запускають з літаків радянського виробництва, – вони є на оснащенні України.
Ці системи, про які ми зараз говоримо, вони не є такими далекобійними. Можуть працювати десь до 15 кілометрів. Тому розраховувати на те, що ми можемо збивати на далеких відстанях, не доводиться. Але прикривати ними локально об'єкти інфраструктури, військові об'єкти чи щось інше – чому б ні,
– розповів Юрій Ігнат.
Він зауважив, що в Україні також займаються модернізацією ПЗРК для мобільних вогневих груп. Речник Повітряних сил ЗСУ зазначив, що мовиться про оснащення цих переносних зенітних комплексів тепловізійним обладнанням. Це дозволить наростити показник збиття повітряних цілей ворога.
Гідридні системи ППО в Україні: що відомо
- Звернімо увагу, що видання The New York Times у жовтні 2023 року опублікувало статтю. У ній зазначило, що Україна спільно зі США створили гібридні системи ППО. Відповідна програма отримала назву FrankenSAM.
- Так, стало відомо, що наша держава взялася за модернізацію ЗРК "Бук". Їх доопрацювали, щоб системи підтримували зенітні ракети натівського калібру, а також новітні радари.
- Уже у грудні у Сполучених Штатах відбулася спільна американсько-українська конференція. Під час неї представники Пентагону розповіли, що Україна отримала технології, які дозволяють почати виробництво гібридних систем ППО у рамках програми FrankenSAM.
- А кількома днями раніше міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін розповів про знищення "Шахеда" з допомогою гібридної системи ППО. Відомо, що це було перше успішне використання відповідної системи.