Такі дані в ефірі 24 Каналу озвучив військовий експерт Петро Черник. Він додав, що ворог може виробляти від 4 до 5 тисяч снарядів на добу.
Дивіться також Мільйон снарядів для України: що означає історична угода в Брюсселі для фронту
"Коли ці запаси скоротяться, вони дійдуть до критичної точки вироблення їхньої промисловості у цю кількість. Відзначу, Захід почав і поставив на конвеєр виробництво своїх снарядів. Але ця крива паритету, коли зійдуться обидві точки на межі 7 – 8 тисяч, буде не раніше середини – кінця літа", – припустив військовий експерт.
США нарощує потужності
Петро Черник відзначив, що ще на початку повномасштабного вторгнення США виробляли 13 тисяч снарядів на місяць. Зараз – від 20 до 25 тисяч.
"На літо вони задекларували до 50 тисяч, плюс замовлено понад мільйон снарядів для України. Це орієнтовно більше 2 тисяч на місяць до того, скільки ми використовуємо зараз. Наразі мовиться про цифру у 5 – 6 тисяч. У росіян буде знижуватися до 4 тисяч на добу, а в нас піде приріст. Але це питання часу, коли ця точка перелому настане", – ще раз підкреслив він.
Петро Черник про становище російської армії: дивитись відео
Вогнева рівновага
В питаннях точності Україна випереджає Росію у 10 разів, відзначив Черник. В цьому домагає техніка та зброя, яку надали партнери.
"Їхня машина "Зоопарк", яка покликана обчисляти артилерійські снаряди, не витримує жодної конкуренції з американськими зразками чи, скажімо, з німецькою машиною "Cobra", яка унікальна в своєму роді", – наголосив він.
Це ж стосується й високоточних снарядів, наголосив Петро Черник. У росіян є "Краснополь", але в плані точності вони не досягають партитету з нашими.
Тому умовно ми перебуваємо в вогневій рівновазі, бо на їх 10 залпів – влучний 1, а на 10 наших – 9. Але ми програємо у кількості. От і маємо паритет, де якість на нашому боці, а кількість – на їхньому,
– пояснив деталі спікер.
Снарядний голод росіян: останнє
- У ворога значно зменшився запас боєприпасів. Утім, пропагандисти говорять про зворотне. Ця брехня пов'язана з готовністю 17 країн постачати Україні снаряди впродовж 2023 року.
- У Росії майже закінчилися союзники, в яких би вона могла просити боєприпаси. А для виробництва своїх потрібні потужності. Тому ближче до літа у ворога почнеться сильний снарядний голод.
- Зараз ворог намагається збільшити запаси коштом виробництва, а також проводить ревізії старих боєприпасів, які протягом 30 років перебували на складах і вже неефективні.