Про це видання повідомляє з посиланням на електронний лист Гебрєва, який надійшов у редакцію. У ньому зброяр підтвердив "те, що давно заперечував".

Попередня заява Нічого Україні не продавав: болгарський дилер зброї заперечив свою причетність до вибуху у Чехії

Нові дані від Гебрєва

Раніше дилер зброї переконував, що припинив експорт зброї до країни з початку війни на Донбасі у 2014 році. Він також запевняв, що зброя на складах у Чехії не була призначена для України.

Але у новому листі до редакції він визнав, що Emco таки підписала контракт з "уповноваженими українськими компаніями" наприкінці 2014 року.

Журналісти видання також поспілкувалися чинним і колишнім чиновниками, які на умовах анонімності розповіли про контракт з Emco. За їхніми даними, у 2014 році Україна підписала контракт на постачання артилерійських боєприпасів для українських військових.

За словами ексчиновника, щоб не дати прихильникам Росії в уряді Болгарії заблокувати поставки, на ящиках з боєприпасами клеїли етикетку, на якій вказували, що вони призначалися для Таїланду.

Колишній чиновник додав, що Росія все одно дізналася про постачання зброї до України та виступила з вимогою припинити це.

Як вибухи в Врбетіце пов'язані з Гебрєвим