У відповідь на санкції Росія запроваджує заборону на ввезення окремих товарів з країн ЄС та США.

У телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним президент США Барак Обама наголосив, що Росія порушила договір 1987 року про нерозповсюдження балістичних ракет середньої дальності. У відповідь на це Путін заявив, що санкції, які запроваджено проти Росії завдадуть серйозних збитків двосторонній співпраці і міжнародній стабільності.

Прес-секретар Пентагона Джон Корбі заявив, що США має дані про те, що Росія посилює свою військову присутність на кордоні з Україною. Зокрема, є дані про близько 10-тисячне військо, яке на 50 кілометрів ближче до України, ніж було навесні.

Віце-президент США Джон Байден повідомив президента України Петра Порошенка про те, що американські дипломати закликають своїх азіатських партнерів підтримати санкції проти Росії. Вже відбулися зустрічі з офіційними лідерами та лідерами бізнесу Китаю, Південної Кореї, Сингапуру та Японії. Наразі до введення санкцій вже готується Японія.

Японія заморозить майно фізичних осіб і груп, які причетні до анексії Криму та заворушень на сході України. Також ми заборонимо експорт будь-яких товарів з Криму, – заявив секретар кабінету міністрів Японії Йошихіде Суга.

В свою чергу Росія планує ввести обмеження на ввезення харчової продукції, в тому числі м'яса птиці з США та фруктів з Греції. Вже діє заборона на ввезення фруктів і овочів з Польщі.

Експерт Інституту світової економіки Пітерсона Андерс Аслунд вважає, що Росію очікує відплив капіталу на рівні 150 мільярдів доларів, інвестиції зменшаться на 10-15%, ВВП – на 1-2%.

Путін наполягає на розширенні державних компаній і збільшенні протекціонізму та імпорту заміщення. В кінцевому підсумку це зашкодить економіці Росії більше, ніж будь-що інше. Путін – найбільша загроза російській економіці, – вважає експерт.

Заходи, які запроваджує уряд Росії для зменшення залежності від Заходу, скоріше зашкодять, ніж допоможуть.