Іван Шимонович сказав, що у звіті детально описано той жах і страх, які царять на територіях, підвладних озброєним групам терористів. Він додав, що були повідомлення щодо порушень прав людей, включаючи викрадення, незаконне утримання, катування та страти в цих районах.

За словами Шимоновича, з початку квітня терористами було викрадено 954 людини: 811 з них — журналісти, політики, студенти, спостерігачі ОБСЄ та мирні жителі та 113-ть українських військових.

Ми не можемо чекати й дня, коли щоденно гинуть та отримують поранення як мінімум п'ятдесят людей. Ціна, яку платять українці в результаті цього — дуже висока,
— зазначив голова Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Представник Росії при ООН Віталій Чуркін вислухавши доповідь Шимоновича, сказав, що доповідь ООН є політичним замовленням.

"В доповіді не знайшлось місця для обговорення фактів застосування українськими силовиками в населених пунктах артилерії, систем залпового вогню "Град" та авіації", — вважає Віталій Чуркін.

А постпред США в ООН Саманта Пауер вкотре підтримала дії української влади.

Не можна допускати, щоб під прикриттям гуманітарної допомоги на територію України проникали сили, які б фактично насильно захопили територію країни,
— наголосила постпред США в ООН.

Шість років тому Росія скоїла озброєний напад на територію Грузії, що стало початком російсько-грузинської війни 2008 року. Перебуваючи в п'ятницю у Львові, екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі говорив про можливість повторення в Україні грузинського сценарію.

Далі — дивіться у відеосюжеті.