Порошенко дав інтерв'ю телеканалам

Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія би звинуватила Україну у невиконанні "мирного плану", якби депутати не ухвалили 16 вересня закони про амністію та особливий режим місцевого самоврядування на Донбасі. У такому випадку Україна би втратила міжнародну підтримку.

Один з можливих сценаріїв, який розглядався, якби ці закони не були прийняті: на Україну можна було б покласти відповідальність за зрив мирного процесу,
- заявив Президент України.


Він також пояснив, що закрите засідання Верховної ради України 16 вересня відбулося через доповідь начальника Генштабу.

Перше, форма і спосіб голосування ВР – це справа депутатів. Друге, я підтримую режим таємного голосування, тому що депутати голосували не всліпу, вони знали, які є загрози і що буде, якщо не проголосують. Третє, вибори і виборча риторика, запал – має бути прибраний, він зайвий у цій ситуації,
- сказав Президент.

Порошенко визнав, що українське військо втратило багато техніки у боях із терористами в зоні АТО. І лише за останні два тижні вдалося вивести наших військових із “проблемних” ділянок. За його словами, зараз під керівництвом віце-прем’єра Володимира Гройсмана у зоні АТО відбувається будівництво фортифікаційних оборонних споруд.


Президент пояснив деякі положення прийнятих 16 вересня законів. Жителі особливих регіонів Донецької та Луганської областей матимуть право погоджувати кандидатури суддів та прокурорів, яких пропонуватиме їм Київ, але не матимуть права самостійно формувати склад судів і прокуратури. А фінансування з держбюджету України буде передбачено тільки для "українських" територій Донецької та Луганської областей.

Щодо кадрових рішень - Петро Порошенко вважає, що на сьогодні Валерію Гелетею немає гідної заміни на пост міністра оборони.

"Скільки в нас поміняно міністрів оборони від часу революції Гідності? Це вже третій... Чи є на сьогодні безумовний лідер, на якого ми маємо поміняти Гелетея? Мені він невідомий. Іншого лідера для Міноборони я зараз не бачу,
- зазначив Порошенко.

Президент України Петро Порошенко вважає корисними і результативними свої переговори з президентом РФ Володимиром Путіним. Він вважає правильним продовження переговорів в "нормандському форматі" (Україна – РФ – Франція - Німеччина) із залученням до цього процесу США.


Росіяни вийшли на Марші миру

На підтримку миру в Україні вийшли тисячі росіян, які вимагали від Путіна зупинити війну на сході України. Один з найчисельніших Маршів миру відбувся у Санкт-Петербурзі.

На Марш миру у Москві із плакатами проти війни та на підтримку України. Як повідомив опозиційний російський політик, один з організаторів акції, Борис Нємцов, на Марш миру зібралося 100 тисяч людей. Російське МВС же запевняє про сміховинну кількість учасників акції - близько 5 тисяч. Фото з місця події підтверджують швидше цифру, яку назвав Нємцов.


Не обійшлося без провокацій. Російські правоохоронці затримали з прапорами самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" і банерами "Новоросія", які намагалися приєднатися до учасників антивоєнної акції в столиці РФ.

В Міжнародний день миру на знак солідарності із російськими опозиціонерами у Києві пройшов мітинг миру замість маршу. Підтримали російських опозиціонерів також в Одесі та Дніпропетровську.


На сході миру досі немає

Терористи та російські військові, незважаючи на підписаний в п’ятницю у Мінську Меморандум про виконання зобов’язань щодо припинення вогню, позиції сил АТО. Також вони здійснили вогневий наліт .

Упродовж минулої доби в зоні бойових дій загинули двоє українських військових, восьмеро отримали поранення.


Українські бійці отримали наказ покинути низку населених пунктів навколо Єнакієвого і Жданівки (тут зірвали український прапор), Юннокомунаровська, Верхньої та Нижньої Кринки, Розовки і Вуглегірська. Як повідомив речник РНБО Андрій Лисенко, це зроблено, щоб уникнути ситуації, коли наших військових можуть оточити.

Лисенко також пояснив, що одним із головних пунктів "мінських домовленостей" є припинення вогню, після чого йдуть й інші пункти, зокрема, відведення військ на 15 кілометрів.

Наразі перший пункт не виконується, про інші ми поки що мови не ведемо. Якщо відведення буде, то тільки синхронне, разом із відведенням російських військ,
— сказав речник РНБО.

Українські військовослужбовці здійснюють вогневі ураження по противнику лише з метою нейтралізації його вогневих точок. Упродовж доби було знищено до 40 бойовиків, одна реактивна система залпового вогню БМ-21 "Град" та дві гармати.


Увечері глава української держави Петро Порошенко повідомив, що сьогодні з полону терористів було звільнено 28 українських військових. За його словами, звільнено військових із 30-ї та 93-ї бригад, 40-го батальйону і 6-го прикордонного загону.


Наступ терористів на Маріуполь

У Маріуполі сьогодні вранці пролунали кілька залпів із "Градів". Вдень терористи обстріляли два блокпости (13 і 14) на в’їзді в Маріуполь з боку Новоазовська. У місті присутні спостерігачі ОБСЄ.


За даними батальйону “Азов”, терористи в Маріуполі підстрелили сьогодні 15-річного хлопчика. Злочинців, які готували подальші теракти, затримали.

У прес-службі "Азову" повідомили, що "вороги пішли в наступ. Йдуть артилерійські обстріли". "Азовом" затримана розвідувально-диверсійна група з великим арсеналом зброї", - додали у батальйоні.

Увечері російсько-терористичні війська почали обстрілювати східні блокпости Маріуполя із систем залпового вогню БМ-21 “Град”. Наші військові відповідають артилерією.


Інші новини дня

Третій "гуманітарний конвой" повернувся в Росію, — ЗМІ

"Опозиційний блок" оприлюднив першу десятку свого списку

Регіонали вийдуть з ПР для участі у виборах, — ЗМІ

Турчинов ще не підписував закону про особливий статус Донбасу

80 спостерігачів місії ОБСЄ вже на Донбасі