Керченська трагедія
17 жовтня у політехнічному коледжі в окупованого міста Керч стався вибух. Спершу припускалося, що вибухнув газовий балон, проте згодом стало відомо, що вибухнула бомба. Ймовірно, її підірвав невідомий молодий чоловік, який перед тим влаштував стрілянину у коледжі. Внаслідок інциденту загинули 19 людей, ще понад 50 осіб зазнали поранень.
Читайте також: Як відбувалося масове вбивство підлітків у Керчі: відтворено картину подій
Згодом стало відомо ім’я нападника. Ним виявився студент 4 курс випускного курсу коледжу, 18-річний Владислав Росляков. Також з'явилася інформація, що підозрюваний у нападі на коледж після інциденту застрелився.
Через вибух у політехнічному коледжі в Керчі Слідчий комітет Росії відкрив кримінальну справу за статтею терористичний акт, однак згодом перекваліфікував на масове вбивство.
Усе, що відомо про масовий розстріл людей у Керчі: дивіться відео
До слова, окупаційна влада Криму побачила у цих трагічних подіях український слід.
Ми чекаємо офіційної інформації. Ми всі розуміємо, що все зло на кримську землю ведеться капітально від української влади. Вони ніколи не приховували ненависті до нас, робили за всі ці роки дуже багато нам зла, тому не хочу випереджати події, і компетентні органи в цьому розберуться, але вітер дме звідти,
– наголосив так званий "голова Державної ради Республіки Крим" Володимир Константинов.
Читайте також: Масове вбивство людей у коледжі в Керчі: з'явилося відео зсередини закладу у момент стрілянини
Відреагували на ці події й очільники України та Росії Петро Порошенко та Володимир Путін відповідно. Господар Кремля, зокрема, назвав інцидент злочином. Також він висловив співчуття родичам загиблих і сподівання на те, що потерпілі оговтаються швидко. За його словами, влада Росії для цього зробить все можливе.
Висловив співчуття й Петро Порошенко, щоправда зробив це на адресу родичів і близьких «загиблих українців». Крім того, український гарант наголосив, що розслідування таких справ є важливим для України, адже Крим – це українська територія, а українці, що живуть в окупації на півострові, є громадянами нашої держави.
Додамо, що зараз у соцмережах користувачі розшукують підлітків, які зникли після вибуху та масового розстрілу у коледжі. Водночас окупаціна влада сповістила, що загиблих уже почали вивозити з коледжу та розпочалося опізнання тіл. Окрім того, до окупованої Керчі вирушив російський військовий літак "Іл-76". Всередині перебувають 26 лікарів, до вильоту готується також друга група медиків. Літак повинен привезти медичні модулі для евакуації потерпілих.
За останніми даними у лікарнях Керчі зараз перебувають 53 соби, 12 з яких – у важкому стані.
Читайте також: Татарин, українська диверсія, закоханий маньяк: що російські ЗМІ писали про трагедію у Керчі
Томос для України: стало відомо про ще одних посіпак РПЦ
Слідом за Російської та Білоруською православними церквами рішення про розрив із Константинополем ухвалила й Душанбинська православна церква, яка власне і є частиною РПЦ.
Душанбинська єпархія є в канонічному підпорядкуванні російської православної церкви. Таким чином ми теж не можемо брати участь в євхаристійному спілкуванні з Константинопольською церквою, тому що остання порушила канони – вторглася в канонічну територію Російської православної церкви України,
– повідомив ЗМІ Ієромонах Володимир.
Окрім цього, він додав, що президент України Петро Порошенко в порушення Конституції своєї країни втрутився в справи церкви та просив у Константинопольської церкви наділити автокефалією Українську православну церкву.
Читайте також: Вашингтон готує нові санкції проти російських компаній: відомі деталі
Гучне затримання у Москві
У Москві затримали "заступника голови Криму", екс-очільника комітету з економічної, бюджетно-фінансової і податкової політики Віталія Нахлупіна. Затримання проросійського чиновника анексованого півострова пов'язують із ситуацією навколо дорожніх тендерів.
Віталій Нахлупін
Як пишуть російські ЗМІ, офіційно затримання Нахлупіна силовики та окупаційна влада Криму поки не коментує. Проте джерела видання інформують, що вранці 17 жовтня в комітеті конкуретної політики Криму та службі Автомобільних доріг Криму пройшли виїмки. Також стало відомо, що обшуки за участю співробітників ФСБ проходять в "Кримській залізниці" та службі автодоріг Криму.
Зазначається, що Нахлупін курував дорожнє будівництво, а також відповідав за реалізацію федеральної цільової програми по частині будівництва доріг.
Читайте також: Другий загиблий пілот Су-27 таки був американським військовим, – ЗСУ
У Канаді легалізували марихуану
17 жовтня в Канаді набув чинності закон, що дозволяє усім жителям купувати, продавати та навіть вирощувати коноплі вдома. У документі, зокрема, зазначено, що вдома може рости не більше чотирьох кущів, а зберігати дозволено лише до 30-ти грамів сухих конопель. Купити ж препарат жителі зможуть у спеціальних магазинах або в ліцензованих виробників.
Канада стала другою країною світу, що цілком легалізувала канабіс. У 2000 році марихуану узаконив Уругвай.
Чинна влада декілька місяців готувалася до легалізації продажів. І сподівається, що так вдасться знищити чорний ринок наркотичного зілля. Адже Канада є країною з найвищим рівнем споживання марихуани, особливо серед молоді.
Як марихуана впливає на організм людини: