У середу, 2 жовтня, президент України провів кадрові перестановки в Службі зовнішньої розвідки. А також підписав рішення РНБО, в якому пропонують виділити в бюджеті на 2025 рік не менше 26,3% ВВП на сектор безпеки й оборони.

Дивіться також У РНБО ухвалили низку рішень щодо оборонного бюджету на 2025 рік: деякі досить цікаві

Доповідь керівника Служби зовнішньої розвідки Олега Іващенка. Ключові речі – і щодо посилення Служби, і щодо нашої роботи по надзвичайно чутливій інформації, яку здобувають наші українські розвідники,
– повідомив гарант.

"Зараз на всіх напрямках та на всіх рівнях готуємо максимальні результати для держави на осінь. Увесь необхідний зміст для "Рамштайну", військові, Офіс, дипломати – все, що потрібно від України для партнерів, щоб краще розуміти наявні можливості, – все це забезпечимо. З іншого боку, працюємо і щодо тих намірів, які має ворог. Ми готуємось протидіяти й саме так, як буде найбільш корисно для захисту України, для захисту життів наших людей", – розповів Зеленський.

Президент сказав, що за день кілька разів говорив із Головкомом.

Передусім – щодо Донеччини, щодо напрямків, де зараз особливо важко. Дякую кожній нашій бойовій бригаді за справжню стійкість і справжню відвагу. Щотижня попри все наші воїни забезпечують справді відчутне ураження окупанту, і це найголовніше – виснажувати ворога й забезпечувати Україні можливість переконувати партнерів у саме таких кроках, які здатні принципово, стратегічно змінити воєнну ситуацію. Дуже потребуємо цієї рішучості від партнерів. Далекобійності,
– підкреслив він.

Український лідер подякував усім у світі, хто розуміє, що тиску на Росію зараз замало.

"І саме тому – тільки тому – російське керівництво не сприймає серйозно дипломатію. Сили треба більше", – пояснив Зеленський.

Президент пригадав нічну атаку по Одещині, коли "Шахеди" вдарили по звичайній цивільній інфраструктурі – поромному терміналу, вантажівках, складу із зерном.

Саме те, що російські терористи завжди сприймають як мішень – продовольча безпека регіону та світу. Україна давно говорить усім сусідам, усім основним партнерам: треба взаємодіяти, треба разом збивати "Шахеди", збивати ракети, а надто в районах, які поруч із державами НАТО. Це абсолютно можливо. Щоразу на Близькому Сході під час злочинних іранських ударів ми бачимо, як міжнародна коаліція діє разом,
– укотре наголосив він.

Глава держави подякував країнам, які дійсно допомагають Україні з ППО, й особливо Румунії – за Patriot. На його переконання, спільно, збиваючи дрони та ракети у взаємодії, можна досягти ще більшої ефективності.

"Ми можемо взагалі покласти край російському терору", – сказав Зеленський.

"Сьогодні ж говорили про відновлення в Україні, про будівництво укриттів із Самантою Пауер, керівницею USAID – американської Агенції з міжнародного розвитку. Зараз, перед зимою, дуже важливо пришвидшитись із реалізацією всіх наявних проєктів – захисних в енергетиці, безпекових у громадах – для шкіл, для лікарень. На всіх рівнях ми маємо бути ефективними – і в Україні, і у відносинах із нашими партнерами, і у партнерів – у розумінні перспектив", – завершив своє звернення президент.