Як повідомляють джерела 24 Каналу у спецслужбах, це була спільна операція Головного управління розвідки та Повітряних сил.
Дивіться також Київ погоджується на певні обмеження: Україна представила план деблокади кордону з Польщею
Мінус ще один "літачок"
Увечері російські пабліки вибухнули від повідомлень про те, що у районі Азовського моря збили літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50У. Також з'явилися кадри та відео з місця падіння російського повітряного судна.
"Горить дуже страшно": відео з місця падіння літака
Окупанти почали одразу вигадувати, що, мовляв, "літак" приземлили "дружнім вогнем" з боку окупованого Маріуполя. Їм несила визнати, що українські захисники знову зганьбили їх начебто "непереможну" авіацію.
Так, місцеві жителі хутора Трудова Вірменія у Краснодарському краї повідомляють про падіння "якогось" літального об'єкта та публікують кадри пожежі, яка почалася під населеним пунктом.
За їхніми словами, було чути потужні вибухи.
Росіяни реагують на збиття літака: відео соцмережі
Що сталося насправді
За повідомленням джерел, збиття А-50У – це цілеспрямована операція українських розвідників спільно із Повітряними силами.
Крім того, наші пабліки, зокрема радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко із посиланням на місцевих кореспондентів пише, що існує вірогідність, що українські сили збили два літаки. Окрім А-50У, "у вічний політ" міг відправитися ще й Іл-22.
Згодом російські пропагандистські ЗМІ написали про падіння двох літальних апаратів. Водночас вони не уточнюють про які саме "апарати" йдеться.
В Офісі президента теж відреагували на повідомлення у ЗМІ. Глава ОП Андрій Єрмак зробив на своїй сторінці у телеграм-каналі короткий допис: "Літачок".
А-50 вже збивали над Азовом у Новому році: що відомо
- Життя росіян нічому не вчить. На початку Нового року українці дали чітко зрозуміти ворогу, що йому літати над Азовським морем вкрай небезпечно. Але він не послухався.
- Нагадаємо, що тоді 14 січня наші захисники майже одночасно збити російський А-50 та підбити Іл-22 у Приазов'ї.
- Пошкоджений Іл-22 зумів дотягнути до Анапи, де здійснив аварійну посадку.
- Разом із А-50 був ліквідований його екіпаж. Серед нього був командир повітряного судна В'ячеслав Левченко.
- Росіяни і тоді відмовилися визнавати збиття свого літака українцями. Казали, що це, мовляв, схибила їхня власна ППО.