Про це повідомили кілька членів Ради Безпеки, котрі виступали у неділю. Водночас зазначили, що є велика кількість країн, котрі засуджують напад ХАМАС.

Читайте також Ізраїль офіційно оголосив стан війни, у ході конфлікту загинули дві українки: бої досі тривають

Але засуджують ХАМАС не всі

Я не хочу заглиблюватися в те, що насправді обговорювалося на брифінгу, але є велика кількість країн, які засудили напади Хамасу,
– зазначив заступник посла США в ООН Роберт Вуд після засідання.

Водночас він зазначив, що не всі засудили напади. Правда, Вуд вирішив детальніше про це не говорити. Він лиш натякнув, що всі можуть вгадати одну з них без пояснень. Вочевидь, він натякнув на Росію.

За словами Вуда, ситуація залишається нестабільною та дуже небезпечною. Він додав, що офіційні особи докладають усіх зусиль, щоб запобігти поширенню конфлікту на весь регіон.

Важливо, щоб світова спільнота засудила, рішуче засудила це неспровоковане вторгнення, а також терористичні атаки і дії, які відбулися і відбуваються,
– наголосив Вуд.

Він підкреслив, що ХАМАС слід засуджувати доти, поки вони не припинять свою насильницьку терористичну діяльність.

Коротко про ситуацію в Ізраїлі

  • Речник ЦАХАЛ контр-адмірал Даніел Хагарі зазначив, що з 06:30 7 жовтня по Ізраїлю випустили понад 2200 ракет. Упродовж того та наступного дня обстріли тривали, але вже не були настільки масованими.
  • Армія Ізраїлю в той же день оголосила про початок контртерористичної операції. Вона отримала назву "Залізні мечі".
  • Відомо, що бойовики ХАМАС проникли на територію Ізраїлю як з землі, так і з моря та повітря. Спочатку мовилося про щонайменше сім місць боїв між терористами з Сектора Гази та військами ЦАХАЛ.
  • Вдень 8 жовтня військово-політичний кабінет Ізраїлю проголосував за офіційне оголошення війни. Востаннє таке було під час "Війни Судного дня" (1973 рік).
  • Зазначимо також, що США передислоковують авіаносну ударну групу USS Gerald R Ford на Близький Схід. Про це повідомили у Пентагоні.