Про це 24 каналу розповіла кореспондентка Анна Черненко. За її словами, Харків та область тим часом посилено готуються до зими.
Читайте також Під час окупації Ізюмщини окупанти розстріляли впритул машини з цивільними: що відомо про жертв
Яка ситуація зараз у Харкові та області
Черненко розповіла, що після нетривалої тиші ввечері 13 листопада російські військові знову обстріляли Харків, зокрема ракетами С-300. Під удар окупантів потрапив промисловий об'єкт в Індустріальному районі. На щастя, не було пожежі та ніхто не постраждав.
Водночас, за її словами, по Вовчанську росіяни гатять уже два дні поспіль, під артобстріл там потрапив житловий будинок.
У смт Шевченкове за добу обстріляли одразу й інфраструктурний об'єкт, і навчальний заклад, там сталася досить серйозна пожежа і вигоріли класи,
– заявила кореспондентка.
Вона додала, що є постраждалі внаслідок обстрілів. Зокрема, в Куп'янському районі одразу двоє людей отримали поранення – чоловік 48 років і 26-річна жінка.
Що відомо про постраждалих унаслідок підриву
Черненко зазначила, що на Харківщині за минулу добу двоє людей підірвалися на вибухонебезпечних предметах. Зокрема, у Слатиному це сталося з чоловіком, який приїхав навести лад у власній оселі, а у Волоховому Яру підірвався 54-річний чоловік.
Вона нагадала, що декілька днів тому в Харкові підірвалися двоє дітей – хлопчики 12 і 15 років. Вони просто гралися біля свого будинку в Салтівському районі.
За життя і здоров'я цих хлопчиків продовжують зараз боротися лікарі, тому що дуже серйозні травми – там і осколкові численні ураження органів, і ніжки посічені у хлопців,
– сказала Черненко.
Вона наголосила, що знадобиться ще багато часу, щоб допомогти цим дітям.
Які наслідки обстрілу Харкова ракетами С-300 та що відомо про постраждалих унаслідок підривів на на вибухонебезпечних предметах: дивіться відео
Як Харківщина готується до зими
Черненко зауважила, що Харківська область дуже посилено готуються до зими. У Харкові зупинки-бункери стануть пунктами обігріву, їх оснастять відповідними приладами. А в село Цупівка Дергачівського району волонтери своїми силами привезли твердопаливні котли.
Це надзвичайно велика допомога для цих громад, тому що села там дуже побиті,
– наголосила кореспондентка.
Адже, пояснила вона, попри те, що це невеликі прикордонні пункти, за них йшли серйозні бої й росіяни просто вщент розбили деякі села. Хоча триває відновлення електропостачання та газопостачання, ситуація у невеликих населених пунктах залишається дуже складною.
Яка зараз ситуація на фронті: головне
- 11 листопада українські захисники звільнили правий берег Херсонщини, зокрема, зайшли в обласний центр, який росіяни окупували ще на початку повномасштабного вторгнення. Для країни-агресорки це неабияка репутаційна втрата.
- 13 листопада стало відомо що Збройні Сили України звільнили село Макіївку, що в Луганській області. Відстань від населеного пункту до обласного центру – 148 кілометрів.
- Ворог і далі намагається утримати захоплені ним території та робить оборонні рубежі на лівому березі Дніпра. Водночас на окремих ділянках фронту російські окупанти ведуть наступальні дії.