Те, що спочатку здається помилкою, зробленою з безвиході, насправді є абсолютно продуманим кроком "Газпрому", пише Der Standard.

Читайте також: "Газпром" дорого поплатиться за розірвання контрактів з "Нафтогазом", – експерт

Розірвання договорів російською корпорацією із "Нафтогазом", на думку експертів, спрямоване на те, щоб збільшити тиск не тільки на Україну, а й на Європу, зауважує видання.

Такий крок "Газпрому", очевидно, повинен примусити ЄС до будівництва газопроводу "Північний потік-2", йдеться у статті. Заблокувавши транзит газу через Україну, Кремль демонструє, що хоче вести переговори на своїх умовах.

Хоч велика частина російського газу надходить в ЄС все ще через український газопровід, однак "Газпром" недвозначно сигналізує, що з цим буде покінчено у найкоротші терміни. В разі потреби Росія готова навіть змиритися з новими санкціями, зазначає автор публікації.

Така стратегія, ймовірно, повинна змусити Єврокомісію добудувати "Північний потік-2 ", чому у Брюсселі, як і раніше, опираються. Потужність другої гілки балтійського газопроводу склала б 55 млрд кубометрів, що дорівнює половині обсягу газу, що проходить через Україну. "Газпром" хоче домогтися і створення південного газового коридору. Це означало б відновлення газопроводу "Південний потік" через Болгарію, і розширення запланованого газопроводу "Турецький потік",
– пояснює німецька газета.

Читайте також: Останні дії Росії показують, що дозволяти добудовувати "Північний потік-2" не можна, – Брок

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов'язав російський "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" 4,63 мільярда доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. 2 березня "Газпром" заявив про розірвання контрактів з українським "Нафтогазом". І 2 березня Міненерго ввело тимчасове обмеження на споживання газу.