Як пише 24 Канал з посиланням на House Digest, хоч такий варіант і несе багато позитиву та є зручним, він, втім, має і свої недоліки. Що варто врахувати перед тим, як зробити грядку у власній вітальні, розповідаємо далі.
До теми Краса навіть на морозі: 3 рослини для зимових кашпо
Які переваги має критий сад
Створюючи сад у помешканні, ви маєте можливість контролювати клімат, зокрема температуру та кількість світла та води, яку отримують ваші рослини. Усе це може поліпшити ріст.
Ви також можете використовувати гідропоніку, тобто вирощувати рослини у воді замість ґрунту. Таким чином вони можуть виростати за менший час, ніж у традиційних умовах, що означає, що сезонність більше не є обмеженням щодо того, що ви можете вирощувати.
Крім того, криті грядки гарантують, що ваш врожай не пошкодять шкідники, а сама наявність рослин у приміщенні може дещо покращити якість повітря та зменшити рівень стресу.
Як може виглядати критий сад: дивіться фото
Що потрібно враховувати перед тим, як створювати критий сад
Перш за все, варто враховувати, який простір ви маєте. Вдома ви будете обмежені площею підлоги, полиць, стін та шаф, що визначає кількість та тип рослин, які ви можете вирощувати.
Хоча обмежений простір не означає, що ви не можете практикувати домашнє садівництво, оскільки навіть такого маленького місця, як підвіконня, може бути достатньо, не всі рослини ви зможете собі дозволити.
Інша річ, яку слід врахувати, – це те, які умови є у вашому житлі. Рослинам потрібне світло, а світильники для вирощування зазвичай дорогі, тож розгляньте оптимальний варіант для себе – скільки природного світла ви можете забезпечити рослинам та яка техніка знадобиться для того, щоб вони добре почувалися.
Крім того, не можна забувати, що попри те, що технології дозволяють успішно вирощувати рослини в домашніх умовах, немає точної заміни природі. Рослини на відкритому повітрі отримують користь від сонячного світла та доступу до запилювачів, таких як бджоли та метелики, що зменшує потреби в догляді. Кімнатні ж сади вимагають більше часу для контролю температури, вологості, процедур запилення та графіків поливу. Розгляньте, чи зможете ви забезпечити необхідний догляд з такими вимогами.
Загалом, домашнє садівництво потребує чимало часу та зусиль, однак, якщо ви наважитесь спробувати, результати можуть приємно вразити.