Як повідомляє House Beautiful, забиті водостоки чи пошкоджені труби також можуть спровокувати проблему. Що ж робити, якщо підтоплення вже сталося, розповідаємо далі.

До теми Як поставити вимикач для світла: покрокова інструкція

Що робити, якщо ви помітили, що підвал затоплює

Перш за все, варто переконатися, що ви в безпеці. Якщо вода досягла електричних приладів, розеток чи дротів, існує ризик ураження струмом. Щоб уникнути цього, вимкніть електрику, перш ніж спускатися у підвал.

Далі спробуйте точно визначити причину підтоплення. Якщо вода накопичується через внутрішнє джерело – щось на кшталт пошкодження труби або витоку з водонагрівача – перший крок – перекрити основну лінію водопостачання, щоб запобігти подальшому затопленню.

Однак, якщо у вас зламався насос або вода тече, скажімо, через розбите вікно, час засукати рукави та починати видаляти воду.

Її можна всмоктувати за допомогою пилососа з функцією миття, прибирати ракелем для підлоги або витирати шваброю чи ганчірками.

Коли основний обсяг води буде прибрано, важливо полагодити поломку, щоб ситуація не повторилася.

А як тільки це стане безпечним, також можна встановити вентилятори, щоб осушити територію, що може допомогти запобігти появі цвілі та потенційно знизити витрати на ремонт.

Як запобігти затопленню підвалу

Аби не витрачатися на ремонт та не перейматися щодо затоплення, важливо спробувати запобігти цій проблемі. Для цього:

  • Перевіряйте підвал на наявність будь-яких тріщин, які можуть бути в стінах або фундаменті. Щоб усунути виявлені пошкодження, використовуйте водонепроникний герметик.

  • Встановіть дренажний насос. Подумайте про те, щоб інвестувати в такий насос із резервним акумулятором, щоб забезпечити його роботу навіть під час відключення електроенергії.

  • Гідроізоляція зовнішніх стін. Герметики для кладки можуть запропонувати значний захисний шар від проникаючої води.

  • Тримайте водостоки чистими. Регулярне очищення жолобів і водостічних труб може запобігти засміченню, яке може призвести до затоплення.