Чотири зайвих роки колишній "підрахуй" Януковича пересидів у своєму кріслі навіть попри підозри в отриманні хабара. Зараз Михайло Охендовський стверджує, що збирається відпочивати і проводити час з людьми, яких любить. Про тривалість свого відпочинку – не знає.
Читайте також: Справа Охендовського: Ситник розповів деталі
Антикорупційне бюро звинувачує Охендовського в тому, що він отримав 160 тисяч доларів через так звану "чорну касу Партії регіонів". Експертиза підтвердила, що чотири підписи і три записи в знаменитій "амбарній книзі" регіоналів зроблені рукою Охендовського. Сам Охендовський свою провину категорично заперечує.
Вручення підозри Михайлу Охендовському
Зараз справа про хабар зайшла у глухий кут. Особисто голова спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький зупинив досудове розслідування, коли детективи вже хотіли передавати справу до суду.
Детективи вважають, що справу можна передавати до суду. Прокурори, від рішення яких залежить передавати чи не передавати, вважають, що вона не готова для передачі до суду і потрібно дочекатися міжнародних правових доручень. Їх ще ми не отримали,
– пояснив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.
Міжнародні правові доручення – це фінансові сліди витрат Охендовського у США, Бельгії, Франції та Німеччині. Отримати їх детективів зобов'язала антикорупційна прокуратура. Тоді, як експерти ефективних результатів від цього не очікують. Зокрема, Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції, прокоментував ситуацію так: "Це абсолютно безглузда юридична дія".
Експертиза підтвердила справжність підписів Охендовського у "амбарній книзі"
Основна мета – затягнути справу, щоб вона взагалі не потрапила до суду. Адже Охендовський очолював ЦВК не тільки за часів Януковича, а й під час президентства Порошенка. Тож може бути свідком, чи навіть виконавцем, незаконних дій влади під час проведення виборів. Зокрема, так вважає головний експерт антикорупційної групи РПР Олександр Лємєнов.
Я чітко знаю, що представникам нинішньої еліти не дуже зручно допускати притягнення до відповідальності пана Охендовського. Понад це, є чітке бажання вигородити пана Охендовського,
– заявив Лємєнов.
Влітку Печерський суд зобов'язав прокуратуру або передати обвинувальний акт, або взагалі закрити справу проти екс-голови ЦВК. Наразі це рішення оскаржується в апеляційному суді. Але через те, що Київський міський апеляційний суд об'єднують з обласним, то і розгляд справи перенесли на 9 жовтня. Тим часом Охендовський може спокійно покинути країну. Адже запобіжний захід для нього – лише особисте зобов'язання.
- 14 груд 2016Охендовському вручили підозру, зловивши в аеропорту
- 21 груд 2016Суд не захотів призначити Охендовському мільйонну заставу
- 17 бер 2017ГПУ визнала Охендовського потерпілим