Маск постійно спекулює на темі війни Росії проти України, тож закрадаються підозри щодо його співпраці з росіянами. Однак політолог та керуючий партнер компанії PGR Consulting Group LLC Руслан Рохов так не вважає. Він розповів 24 Каналу своє бачення дій Маска.
Дивіться також Розслідування поглинання Twitter: чому комісія з цінних паперів США вимагає від Маска свідчень
У чому причина обурливих заяв Маска
Останнім скандалом, у який втрапив Маск, був пов'язаний із цинічним мемом про Володимира Зеленського у соцмережі Х. "Жарт" полягав у тому, що президент України нібито не може втриматись від прохань про допомогу партнерів у боротьбі з Росією.
Не думаю, що Маска могли "купити". Водночас я не вважаю, що це бажання ловити "хайп". Найбільш бурливо реагують на це в українському суспільстві, хоч його твіт був розрахований на американську публіку, на виборців республіканців,
– зазначив Руслан Рохов.
Складається враження, наче республіканці-трампісти намагаються використовувати інформаційний простір, який формує своєю пропагандою Росія.
"Це виглядає як використання можливості для того, щоб перемогти на виборах, а не умисна робота на інтереси Росії. Просто вони збіглись в контексті виборчих перегонів. Тому я б не казав, що Маск взяв за щось гроші. Маск підігрує Трампу", – зауважив політолог.
Руслан Рохов про мотивацію Ілона Маска: дивіться відео
Зокрема, нагадаємо, що для розробок Ілона Маска виділяли чималі дотації з держбюджету США. Зараз такої розкоші у Маска немає. Імовірно, мільярдер чекає, поки йому знову щось перепаде з бюджету. Можливо це відповідно за каденції Дональда Трампа.
"Говорячи про бізнесмена Трампа та бізнесмена Маска – ними рухає раціональний інтерес. Не думаю, що він (Маск) робив би якісь емоційні твіти з бажанням бути в центрі увагу, адже, як відомо, гроші люблять тишу", – підсумував Рохов.
Скандал через твіт Маска: що відомо
- Ілон Маск 2 жовтня опублікував у соцмережі Х, раніше відомій як твіттер, мем про Володимира Зеленського. Мільярдер вирішив висміяти потребу України у військовій допомозі від інших країн в умовах війни з Росією.
- Однак бажаної реакції на цей "шедевр" Маск не отримав. На нього посипався шквал критики, ну і, звичайно, мемів у відповідь.
- Зокрема, користувачі соцмереж критикували Маска за підігрування російській пропаганді. Реагували на вкид Маска й українські політики.