Політтехнолог Борис Тизенгаузен заявив 24 Каналу, що єдине, що стримує Путіна – це жорстка позиція Латвії, Литви та Естонії. Адже зрозуміло, що диктатор міг би почати війну звідти. Зазначимо, що "інавгурація" Путіна відбулася 7 травня.
До теми Шаблонна риторика та нечіткі заклики: ISW проаналізував "інавгурацію" Путіна
"Закрити транзит – так, будь ласка. Викинути пачками росіян звідти, агентуру усю вичистити – так, будь ласка. Заборонити їм в'їзд – скільки завгодно. Блокувати Сувальський коридор – також спільними зусиллями з Польщею можна. Вони реального болю завдають Путіну. Він біситься, він зробити нічого не може", – наголосив політтехнолог.
У диктатора є можливість влаштувати певну провокацію – починаючи від серйозного порушення повітряного простору, завершуючи диверсіями, які прокотилися Європою. На думку Тизенгаузена, Росія може зробити акцент на диверсіях у тих країнах, які найбільше допомагають Україні та виготовляють озброєння. Мовиться про Німеччину, Францію, країни Балтії та Фінляндію. А також, можливо, Польщу.
Залежність від Росії
Тим часом на "інавгурацію" до диктатора приїхали країни, як зазначив політтехнолог, які мають велику залежність від Росії.
Десь більше бабла російського, офшорів. Десь, як у Греції, наприклад, комбо взагалі – і церква, і комуністична компартія. Та й "білою вороною" виявився посол Франції,
– сказав Борис Тизенгаузен.
На його думку, французький лідер Еммануель Макрон до останнього намагається грати у "цивілізовану дипломатію" з Владіміром Путіним. Політтехнолог припускає, що французького очільника міг попросити зробити такий крок назустріч Путіну глава КНР Сі Цзіньпін.
"Але це – повна маячня взагалі. Тобто навпаки – потрібно з позиції сили. Давайте зараз нові санкції введемо, закрутимо гайки. Заборонімо російським газовозам у європейські порти заходити й перевантажуватися. Як довго вони на своїх арктичних танкерах зможуть і як далеко возити свій зріджений газ?" – додав політтехнолог.
Росія розуміє лише мову сили. Тому варто знищувати усе, що приносить росіянам гроші та ставить їх у незручне положення перед сильними партнерами. Наприклад, перед президентом Туреччини Реджепом Ердоганом.
"Інавгурація" диктатора
- Попри те, що "вибори" президента Росії проходили й на тимчасово окупованих територіях України, деякі країни ЄС вирішили взяти участь у так званій "інавгурації" Владіміра Путіна. Це Угорщина, Словаччина, Греція, Мальта та Кіпр. Також на заході був посол Франції.
- Утім більшість країн Євросоюзу вирішили не надсилати своїх представників для участі у церемонії. Категорично проти цього були Латвія, Литва та Естонія. Загалом захід бойкотували 20 країн-членів Європейського Союзу.
- Радник голови ОПУ Михайло Подоляк заявив, що "інавгурація" Путіна – це "коронація пахана у таборі під назвою "Росія". Мовляв, це примітивний концерт, за яким спостерігали інші країни.