Рівень цієї загрози можна пояснити одним лише числом 313 – саме за стільки секунд ракета типу "Скад" долає відстань у 300 кілометрів. Про це в стрімі 24 каналу розповів головний редактор видання Defense Express Олег Катков.
Читайте також ЄС накладе санкції на Іран за постачання Росії безпілотників для атак на Україну
Які ракети Іран може надати Росії
Відтак саме такий час буде для того, щоб сховатися, від початку повітряної тривоги до моменту прильоту. Загалом це лише трішки більше ніж 5 хвилин.
Фахівець також пригадав, що раніше мовилося й про можливе постачання Росії ракет з КНДР. У цієї авторитарної країни на озброєнні також є ракети типу "Скад".
"До речі, вони перебувають і на озброєнні в Білорусі. Приблизно у 2000-их роках її зняли з озброєння та поставили на консервацію в Росії", – розповідає Олег Катков.
Олег Катков про дрони з Ірану та зброю на війні: дивіться відео
За його словами, Росія може замовити в Ірану або такі ракети "Ельбрус" чи похідні від неї, або ж ракети Fateh-110, які є похідними від "Луна-М". Дальність "Скадів" становить 300 кілометрів, а бойова частина – понад тонну.
Враховуючи пускові райони з Білорусі та окупованого Криму, це дозволяє бити далеко вглиб. В Ірану є певні модернізації, де дальність збільшується, але бойова частина зменшується,
– відзначив експерт.
Водночас в оригінального "Скада" характеристики – 300 кілометрів дальність, які вона долає за 313 секунд, з бойовою частиною в 1 тонну. Відхилення від точки прицілювання – 500 метрів.
Що таке "Скад"
Це ракетний комплекс 9К72 "Ельбрус", більш відомий за натівською назвою Scud. Це комплекси з балістичною ракетою Р-17, які були створені ще наприкінці 50-х початку 60-х років, а прийняті на озброєння у 1962 році.
Не лише швидкістю
Фахівець відзначає, що швидкість таких ракет може бути не єдиною морокою для України. А ще й те, що їх доволі складно перехопити. Він порівняв з крилатими ракетами, які значно важче відстежити.
Крилаті ракети, якщо вони вже помічені, можна збити навіть з переносного зенітно-ракетного комплексу, а наші Збройні Сили вже й таке демонструють. А запуск балістичної ракети помітно одразу, але щоб гарантовано її знищити, потрібні потужні зенітно-ракетні комплекси,
– розповідає Олег Катков.
Навіть комплекс С-300, який є найбільш масовим у Збройних Силах України, не дає значної гарантії перехоплення балістичної ракети. Відтак експерт переконаний, що коли Іран справді передасть балістичні ракети, вони будуть значно складнішою ціллю та більшою загрозою, ніж дрони-камікадзе.