Раніше в Офісі Президента припускали, що Тегеран може надати державі-агресорці не лише безпілотники, а й допомогти запустити супутника-шпигуна. Заперечують такі припущення в Іранському космічному агентстві.

До теми Іран міг таки відправити першу партію безпілотників до росії, – ISW

Супутник "Хайям" запустять з Байконура

Супутник "Хайям" запустять з космодрому Байконур з допомогою ракети "Союз" 9 серпня. Після цього, кажуть в Ірані, його експлуатація здійснюватиметься іранськими фахівцями виключно з території країни. Ба більше, обмін інформацією між "Хайямом" та космічним агентством буде зашифрованим і начебто недоступним для інших країн.

Жодна інша країна не матиме доступу до такої інформації та чутки про використання супутникових знімків для обслуговування військових цілей іншої країни не відповідають дійсності,
– стверджують в ISA.

ЗМІ писали, що росія збереже контролю над супутником

Зазначимо, що The Washington Post з посиланням на двох західних розвідників написала, що росія збереже контроль над іранським супутником після запуску. При чому – на невизначений термін.

Також москва продовжить посилювати співпрацю з Тегераном, аби отримати ще й безпілотники для використання у війні в Україні.

Політолог пояснив, чому путіну вигідно співпрацювати з Іраном

Політолог Микола Давидюк допускає, що Іран таки погодиться на співпрацю з росією. Мовляв, історично ця країна має антизахідні погляди, пояснив він у коментарі 24 каналу. За словами експерта, москва вимушена домовлятися з Іраном, адже вони буквально не мають партнерів, з якими можна піти на військову кооперацію.

Дивіться у відео – Зеленський анонсував потужну військову підтримку для України: