Кадри з початку засідання Ради Україна – НАТО з'явилися у мережі. На них Президент України разом з іншими членами-країнами Альянсу обговорять важливі питання.

Усе про саміт Рада Україна – НАТО стартувала, Зеленський назвав рішення НАТО успіхом: 2-й день саміту у Вільнюсі

Україна та партнери засідатимуть на рівних

Генсек НАТО раніше наголошував, що Рада Україна – НАТО стане платформою для проведення консультацій і спільного прийняття рішень. Як пояснили члени НАТО, Україна та союзники засідатимуть на Раді як рівні. Окрім того, наша країна, за потреби, зможе самостійно скликати членів Альянсу на засідання.

Почалося засідання Україна – НАТО: дивіться відео

Засідання Ради розпочнеться за кілька хвилин. Україна та союзники засідатимуть як рівні. Сьогодні ми зустрічаємося як рівні партнери, і чекатимемо того дня, коли ми зустрінемося як союзники,
– заявив Столтенберг перед початком засідання.

На початку засідання Ради генсек НАТО виступив із короткою промовою, сказавши, зокрема, що мета Альянсу – допомогти Україні відбити російську агресію та стримувати її у майбутньому. Після цього засідання продовжилося у закритому для публіки режимі.

Засідання Ради Україна – НАТО / Фото Офіс Президента

Важливо сказати, що Рада Україна – НАТО – це не інструмент просто участі, це інструмент інтеграції. І він дає нам відчуття, що ми будемо у складі Альянсу. Впевнений, що після війни Україна буде в НАТО. Ми будемо робити для цього все,
– прокоментував Зеленський початок засідання.

Президент України також наголосив, що уміле застосування зброї країн НАТО нашими воїнами вже довело, що глобальна демократія – сильніша за будь-які терористичні загрози будь-кого проти нас. При цьому навіть у час повномасштабної війни з Росією Україна продовжує реформи.

"І в межах нашого шляху інтеграції в ЄС чітко визначено, що конкретно ми маємо робити – і ми це робимо. Тож ми справді цінуємо таке визнання, що ПДЧ не потрібний", – прокоментував Зеленський.

Він також заявив, що ключове завдання для України на саміті НАТО – це питання безпеки. Адже Україна зараз захищає не лише свої території, а й є донором спільної безпеки для країн НАТО.

Окремо хочу звернути увагу на формулювання щодо "умов", до яких маємо прийти, щоб отримати запрошення в НАТО. Абсолютна більшість наших людей розраховує на конкретику щодо цих умов. Ми сприймаємо їх саме як безпекові умови. Ми розуміємо, що Україна не може стати членом НАТО, поки триває війна. Але потім це буде наша спільна сила – коли Україна приєднається до Альянсу,
– наголосив він.

Володимир Зеленський перед початком засідання зустрівся з членами НАТО: дивіться відео

Зеленський назвав пріоритети України на саміті НАТО

За словами Президента України, першим пріоритетом роботи на полях саміту буде питання постачання зброї, яка допоможе українським захисникам на полі бою. Друге питання, яке підійматиме Україна, – це запрошення до Альянсу. Президент України наголосив, що наша країна хоче бути на одній сторінці з НАТО.

Особливу увагу на полях саміту також звернуть на гарантії безпеки для України.

Потребуємо розуміння, що ми маємо це запрошення на той час, коли безпекова ситуація це дозволить. Хочемо обговорити з нашими партнерами всі ці речі. І третє – ми обговоримо сьогодні гарантії безпеки для України на шляху до НАТО,
– наголосив Зеленський про пріоритети на саміті.