Таким чином уряд Італії має намір легалізувати сотні тисяч іноземних працівників-нелегалів для потреб сільськогосподарської галузі. Відповідний компроміс узгодила й урядова коаліція, передає La Stampa.

Тим часом: Україна заборонила виїзд заробітчан без окремого дозволу: МЗС заперечує

Зазначається, що це стосуватиметься близько 500 тисяч нелегальних працівників, задіяних у сільському господарстві країни.

Що передбачає ініціатива уряду Італії:

  • Мігрантам надаватиметься шестимісячний дозвіл на проживання в країні з метою пошуку роботи.
  • У разі працевлаштування з укладенням офіційної угоди з працедавцем такий дозвіл подовжуватиметься на термін працевлаштування згідно з трудовою угодою.
  • До працедавців, які захочуть легалізувати колишні незаконні трудові відносини, штрафних санкцій не застосовуватимуть.

До такого кроку італійську владу спонукало те, що з огляду на глобальну пандемію COVID-19 чимало працівників-нелегалів не можуть повернутися на батьківщину. Крім того, нововведення також орієнтовані на місцевих жителів, які заробляють собі на прожиття нелегальною працею.

Зауважимо, що до та під час карантину в Україну повернулося багато заробітчан. Зараз в інших державах існує великий попит на сезонних працівників, однак через те, що кордони закриті, а міжнародне пасажирське сполучення заблоковане, українці не можуть виїхати на роботу за кордон. Щоправда, уряд почав розглядати запити інших країн на працівників з України.

До теми Коронавірус в Італії: кількість нових хворих впала до рівня початку березня

Президент Володимир Зеленський запевняє, що Україна не блокуватиме виїзд заробітчан за кордон. Однак є умова – країна-замовник зобов’язана надати контракт на роботу щонайменше на три місяці.

Яка ситуація з коронавірусом в Італії? У країні значно зменшилася кількість інфікованих коронавірусом. Багато пацієнтів зараз одужають. Щоправда, у країні досі фіксують чималу кількість інфікованих щодня – до тисячі.

Зауважимо, що саме з Італії розпочався спалах коронавірусу в Європі.