Раніше посаду голови Запорізької ОДА обіймав Юрій Малашко.

Дивіться також Грають нам на руку: у Мелітополі почастішали конфлікти кадирівців із військовими Росії

Іван Федоров обійняв посаду голови Запорізької ОДА

На своєму засіданні 23 січня Кабінет Міністрів України підтримав указ Володимира Зеленського. Мовиться про звільнення з посади голови Запорізької ОДА Юрія Малашка. Відтепер цю посаду обійме Іван Федоров.

Призначено Федорова Івана Сергійовича головою Запорізької обласної державної адміністрації,
– мовиться в повідомленні.

Що відомо про Івана Федорова

Відомо, що Іван Федоров протягом 2010 – 2013 років був директором ПП "Центр комп'ютерної томографії". Зокрема, у 2010 році він був обраний до Мелітопольської міської ради від "Партії регіонів".

З 2014 року обіймав посаду заступника Мелітопольського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. Згодом у 2015 році він був обраний до Запорізької обласної ради від партії "Блок Петра Порошенка".

У 2019 році Іван Федоров в період з серпня по жовтень працював директором Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації.

Після чого до 2020 року був першим заступником голови Запорізької обласної державної адміністрації.

Того ж року його обрали міським головою Мелітополя.

Іван Федоров був у полоні в росіян

  • У 2022 році у перші дні повномасштабної війни Мелітополь був окупований російськими загарбниками. Згодом, 11 березня, мера міста Івана Федорова викрала група окупантів. Федоров відмовлявся співпрацювати із загарбниками, тому його "затримали" та викрали. Цей моторошний момент зафіксували камери спостереження.
  • Відомо, що наступного дня через викрадення Федорова містяни влаштували масштабний мітинг. Люди зібралися під захопленою будівлею Мелітопольської райдержадміністрації зранку 12 березня. За попередньою інформацією, їх було понад 2 тисячі. Вони вимагали, щоб росіяни негайно відпустили їхнього міського голову. Тоді люди принесли з собою прапори України й плакати з написами "Федоров – наш мер" російською та англійською мовами.
  • Пізніше, 16 березня, окупанти все ж звільнили Івана Федорова із полону. Це стало можливим завдяки успішній спецоперації України.