Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній раді, пише 24 канал.
Зверніть увагу Куди витрачають гроші з Фонду боротьби з COVID-19: звіт Шмигаля
На думку прем’єра, пом'якшуючи карантинні заходи проти епідемії і передаючи все більше повноважень на місця органам місцевого самоврядування, можна локалізувати хворобу.
Відповідно, робити локдаун всій країні в червні або липні може бути вже недоцільно. В цей момент ми повністю перейдемо до моделі адаптивного карантину,
– заявив Шмигаль.
Окрім того, глава уряду розповів, що епідемія COVID-19 в Україні йде за помірним сценарієм і країна наближається до піку чи плато, після якого має початися спад кількості нових хворих.
Він також порівняв розвиток епідеміологічної ситуації в Україні з польським.
Актуально Коли Україна отримає перший транш від МВФ: заява Шмигаля
Окремо прем’єр висловився про зростання кількості безробітних в Україні через пандемію коронавірусу.
"Коронакриза негативно вплинула на ринок праці, і ми маємо реагувати. Тільки з початку карантину майже 200 тисяч осіб отримали статус безробітного. За нашими розрахунками, цього року прогнозується різке зростання безробіття до 9,4%", – повідомив Шмигаль.
За його словами, метою уряду наразі є не лише збереження робочих місць, але й створення нових. Зокрема, Мінекономіки має презентувати програму зі створення нових робочих місць.
Увага! Глава МОЗ Максим Степанов раніше заявив, що відомство підготувало контрольні дати щодо пом'якшення карантину: це 22 травня, 1 червня, 11-те і "так далі". На засіданні уряду буде затверджена постанова щодо алгоритму МОЗ про наступне зняття карантинних обмежень.