Про це на своєму ютуб-каналі розповів військовий експерт Олег Жданов, передає 24 Канал. Він нагадав, що міжнародні конвенції не забороняють застосовувати касетні боєприпаси по військових цілях.
До теми Україна отримає касетні боєприпаси: чому це важливо та як снаряди допоможуть контрнаступу ЗСУ
"Наявність касетних боєприпасів кардинально змінить тактику ведення бойових дій. Щоб накрити взводний опорний пункт, ми сьогодні витрачаємо 20 – 30 боєприпасів, а якщо накрити касетними, то буде досить 5 – 6 боєприпасів", – пояснив Жданов.
Як касетні боєприпаси вплинуть на тактику бою ЗСУ: дивіться відео
Для виведення з ладу артилерійських систем чи ППО треба буде ще менше – лише 2 – 3 боєприпаси.
Як Україна застосовуватиме касетні боєприпаси
За словами радника президента США з нацбезпеки Джейка Саллівана, Україна надала письмові гарантії, що використовуватиме касетні боєприпаси лише на полі бою й мінімізує ризики для мирного населення.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що під час застосування касетних боєприпасів Київ керуватиметься певними принципами. Зокрема, Сили оборони використовуватимуть ці боєприпаси лише для звільнення окупованих територій і знищення максимальної кількості російських загарбників, уникаючи міських районів і постійно звітуючи.
До слова, Росія невибірково використовує касетні боєприпаси з першого дня неспровокованої широкомасштабної агресії.
Касетні боєприпаси для України: коротко
- Президент США Джо Байден зазначив, що рішення про передання касетних боєприпасів для України "було дуже важким". Водночас він наголосив на важливості снарядів, яких постійно бракує на полі бою.
- Касетні боєприпаси були частиною нового пакету військової допомоги США. Його загальна вартість становить 800 мільйонів доларів.
- Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк зауважила, що, найімовірніше, Сили оборони застосовуватимуть ці снаряди на відкритих територіях. Так вдасться правильно виставити баланс сил.