Чоловік воював у Чечні, а також разом з вагнерівцями Сирії та Африці. Свого часу він навіть керував деякими напрямками ПВК "Вагнер".

Дивіться також Пригожин мав президентські амбіції: коли може повторити похід на Москву

Біографія нового голови "Вагнеру" в Білорусі

Сергій Чубко народився в родині військового в Чернівцях, проте після розпаду Радянського Союзу чоловік одразу переїхав у російське місто Новоросійськ.

У 1994 році Сергій вступив до російської армії та згодом воював у Чечні. Закінчив кар'єру в армії він у 2002 році та працював у приватному охоронному підприємстві. Проте вже через рік він очолив комітет у справах молоді міськадміністрації. Сталося це після зміни мера Новоросійська – новий голова почав призначати на посади колишніх силовиків. А у 2005 році Чубко обійняв посаду заступника голови адміністрації Мишацького сільського округу, який підпорядковується адміністрації Новоросійська.

У 2014 році Чубко утворив організацію "Козаки" в Новоросійську. Відомо, що її учасники масово пішли воювати як "добровольці" після проголошення незалежності псевдореспублік Донеччини та Луганщини. Чи воював проти України сам Сергій, невідомо.

26 січня 2017 року чоловік приєднався до ПВК "Вагнер" та згодом поїхав воювати в Сирію – це опосередковано доводять теги його номера. Через рік служби він вже керував військовою операцією "Вагнера" у Східній Гуті.

Новий керівник "Вагнера" Сергій Чубко / All Eyes On Wagner

У 2019 році Чубко потрапив до Лівії і одразу ж став керівником штабу регіону. Згодом він знову повернувся у Росію, де працював у компанії, що займається вантажними перевезеннями. Проте вже у 2021 році чоловік повернувся в ПВК "Вагнер" – спочатку служив у Сирії, а згодом його переводять до ЦАР. Там він став начальником оперативного управління.

У цьому регіону зафіксовано особливі звірства вагнерівців. За даними організації ACLED, бійці "Вагнер" вбили 686 мирних жителів. Проте справжня кількість може бути більшим. Окрім цього вагнерівці переслідували місцеве населення, журналістів і представників гуманітарних організацій. Також вони не гидували катуваннями та терором.

Вагнерівці у Білорусі: що відомо

  • Вагнерівців релокували у Білорусь після невдалої спроби заколоту Євгенія Пригожина. Вони розміщуються у таборі під Осиповичами – наразі відомо про 11 колон техніки.
  • Під час чергової зустрічі з Путіним Лукашенко заявив, що вагнерівці "хочуть на екскурсію" в Польщу. Таким чином він хотів залякати НАТО, проте до реальних дій це навряд призведе. Вагнерівців швидко зупинять.
  • Розвідка України повідомляє, що загрози наступу вагнерівців з Білорусі немає. Попри постійний рух колон ПВК "Вагнер" територією Білорусі, їх кількості недостатньо для успішного нападу.