Про це розповів командир 46-го батальйону Збройних сил "Донбас-Україна" В'ячеслав Власенко з позивним "Філін" у інтерв'ю "Апострофу".

За його словами, за планом Росії у так звану "Новоросію" мали увійти Одеська, Миколаївська, Херсонська, Дніпропетровська, Запорізька, Донецька, Харківська і Луганська області та АР Крим. Столицею мав стати Харків.

Читайте також: Україна може зробити Путіну погано в найближчі півроку, – політолог

"Починаючи від Одеської, повністю по берегу – і аж до Харківської області. І столиця "Новоросії" мала бути у Харкові. Але цього не допустили. Хоча в тих областях велася тривала підготовка, завозилися зброя, "тітушки", велася психологічна та ідеологічна підготовка до захоплення цих областей", – підкреслив комбат.

За словами Власенка, захоплення Москвою 8 українських областей було лише першим етапом. Другий етап передбачав наступ на Київ і продовження війни.

А тепер ми кажемо: "От, всі погані". Але давайте покладемо на одну чашу терезів вісім областей, які цілком могли бути сьогодні під сепарами, а на іншу – ті окуповані території, які є зараз. Є різниця?
– додав військовий.