Про це 24 Каналу розповів Артур Харитонов, президент ГО "Ліберально-демократична ліга України". За його спостереженнями, ніякої зміни в політиці Китаю щодо російсько-української війни не відбулося, адже він готується до війни з демократичним світом.

Дивіться також Переговори США і Китаю: Блінкен і Сі порушили тему Тайваню і досягнули низки компромісів

Чи може Китай атакувати Тайвань вже незабаром

У Китаї йде підготовка до майбутнього вторгнення у Тайвань. Є навіть прогнози, що воно може статися у 2024 році, хоча раніше йшлося про 2027 рік.

Раніше Сполучені Штати запустили велику кампанію задля стримування Китаю. Вашингтон прагне до 2025 року мінімально забезпечити своїх союзників у Азії для відбиття китайської атаки.

"Саме у відповідь на це в Політбюро китайської комуністичної партії почали активно розглядати ідею пришвидшеної інтервенції в Тайвань. І в цьому є певна логіка, адже в такому разі Пекін зуміє застати зненацька Сполучені Штати та їхніх союзників", – припустив Харитонов.

Також це дає підстави вважати, що незавершення війни в Україні може бути вигідним для Пекіну. Якщо Китай розпочне свою агресію раніше, аніж завершиться російсько-українська війна, він зможе розпилити увагу демократичного світу на дві великі загрози.

Артур Харитонов про загрози Китаю щодо Тайваню

Чи достатньою є протидія Сполучених Штатів

США вже вжив досить багато заходів для стримування Китаю. Незалежно від того, хто керуватиме Америкою у майбутнього, введені обмеження суттєво вплинуть на економіку Китаю. Але ефект від цього стане відчутним лише наприкінці 2020-х років.

"В Білому домі вважають, що Китай не наважиться вчинити агресію. Але тайваньські аналітики попереджають, що армія Пекіну повністю готова до того, щоб розпочати блокаду острова, щойно надійде відповідне розпорядження", – переконаний політичний оглядач.

Не так давно Росія долучилася до китайських навчань поблизу Тайваню. Це може свідчити про те, що її флот також може долучитися до блокади острова. Окрім цього, Пекін може розраховувати в цій операції на підтримку КНДР та Ірану. З останнім Китай на початку року уклав договір щодо купівлі 15 тисяч "Шахедів".

Навіщо Китаю захоплювати Тайвань

  • Про посилену підготовку Пекіну до майбутньої війни повідомляють вже не перший місяць. Раніше Foreing Affairs опублікувала велику статтю, у якій проаналізувала промови Сі Цзіньпіня перед військовими та розповіла про розгортання нових мобілізаційних центрів по всій країні.
  • Конфлікт між континентальним Китаєм, яким керує комуністична партія, і демократичним Тайванем триває ще з часів Другої світової війни. Тоді в Китаї тривала громадянська війна між правоцентристським Гоміньданом та комуністичною партією, очолюваною Мао Цзедуном.
  • В результаті тривалої війни комуністичні сили здобули перемогу, а залишки прихильників демократичного Китаю переселилися на острів Тайвань, де фактично сформували з місцевим населенням нову державу.
  • До 1971 року саме тайванська держава вважалася офіційною представницею Китаю на міжнародній арені. Однак саме в цей рік було прийнято рішення про визнання материкового Китаю світовою спільнотою.
  • Після цього "два Китаї" почали розвиватися кожен своїм шляхом, і станом на сьогодні вже не мають цілісного культурного зв'язку. Тим не менш, комуністичний Китай прагне взяти острів під свій контроль, оскільки з юридичної точки зору Тайвань належить саме йому.
  • Водночас Тайвань є одним із головних у світі центрів виробництва мікрочіпів, від яких залежить будь-яка сучасна техніка. Тому вторгнення Китаю на острів може завдати болючого удару по світовій економіці.