Китай придбав мідь на суму щонайменше 7,4 мільйона доларів. Про це свідчать дані російської митниці, вже перевірені агентством.
Дивіться також Китай показує, що існують межі "безмежного" партнерства з Росією, – ISW
Китайська компанія купувала мідь з окупованих територій
Журналісти зазначають, що митна інформація, отримана від одного постачальника даних комерційної торгівлі та перехресно перевірена з двома іншими, демонструє одні з перших доказів торгівлі Китаю з анексованими Росією територіями України з початку повномасштабної війни.
Згідно з даними, китайська фірма Quzhou Nova купила щонайменше 3220 тонн мідного сплаву в чушках на загальну суму 7,4 мільйона доларів у Дебальцевського заводу металургійного машинобудування в період з 8 жовтня 2022 року по 24 березня 2023,
– пише агентство.
Quzhou Nova, розташована в місті Кучжоу в східній провінції Чжецзян, повідомила Reuters, що нібито не займається імпортом і експортом, пов'язаним з торгівлею мідним сплавом у зливках. Втім, після того, як агентство показало деталі експерту, у компанії 23 березня поскаржилися, що їм "важко зрозуміти документ, оскільки цей документ не має печатки та підпису", а далі запропонували зв'язатися з митницею.
Однак, важливо розуміти, що база даних, яка збирає інформацію про відправлення по всьому світу, не відображає печаток або підписів на своїй інформації. Натомість китайська митна служба так і не надала детальної інформації про імпорт. Лише зазначили: "Торгові дані компанії не розкриваються в нашій публічній інформації".
Читайте також Бий, ґвалтуй, викрадай: як у тенісі продали свої принципи заради китайських грошей
У російській зброї дедалі більше китайських компонентів
- Українські захисники дуже часто збирають трофеї. Цікаво, що в захопленій техніці ворога знаходять дедалі компонентів із Китаю. Про це повідомив радник в ОП з питань санкційної політики Владислав Власюк.
- Наприклад, навігаційна система безпілотників "Орлан" раніше використовувала швейцарську. Однак тепер наші воїни виявили компоненти китайського виробництва.
- Також китайські деталі були в системі управління вогнем російських танків, які раніше використовували запчастини французького виробництва.