Їх в ефірі 24 Каналу назвав секретар РНБО Олексій Данілов. Мовиться про сина Ніколая Патрушева Дмітрія, який наразі є російським міністром сільського господарства, та Міхаіла Мішустіна.
Дивіться також Китай не готовий обговорювати Україну так, як того хоче Путін, – інтерв'ю з Михайлом Подоляком
"Ймовірно, вони ставитимуть на Мішустіна – людину, яка тривалий час тримає Росію, розуміє процеси, а головне – не занадто заплямована. Хоча я не знаю таких людей в Росії, в яких немає крові наших дітей на руках", – сказав посадовець.
Чому Мішустін – фаворит
За словами Олексія Данілова, сам Сі Цзіньпін приділив увагу цій кандидатурі. Про це свідчить й особисте запрошення Мішустіна до Китаю.
"Я думаю, для китайців питання відносно Путіна вирішене і в ньому поставлена крапка. Вони дивляться, хто там буде наступним керівником, який буде їм передавати все те, що є на території Росії фактично за безцінь. Щоб вони були такими собі партнерами", – відзначив секретар РНБО.
Олексій Данілов про зустріч Сі Цзіньпіна з Путіними: дивитись відео
Чи допоможе Китай Росії
Крім пошуку наступника Путіна, Сі Цзіньпін придивлявся й до російських територій, які може привласнити або використати. Натомість допомагати країні-агресорці у війні не буде, впевнений Данілов.
Ми вважаємо, що Китай не буде напряму постачати зброю Росії. Ба більше – не буде гратися, бо китайська економіка занадто велика, щоб йти на такі ризики,
– пояснив чиновник.
Як Китай вже окупував Росію
Зазіхання на території з боку Росії почалися давно, як і її "тиха окупація".
"На Далекому Сході біологічна окупація Китаєм триває 25 – 30 років. Там вже кількість китайського населення перевищує кількість росіян, багато китайського бізнесу. І цей процес рухається", – зазначив секретар РНБО.
Питання тільки в тому, до яких меж просуватиметься Китай. Контролювати цей процес має саме Захід, аби "у деяких країн не було аж занадто багато територій, які на сьогодні вважаються російськими", резюмував Олексій Данілов.
Відносини Китаю та Росії: основні тези
- Відносини Росії та Китаю дружні, але партнерство жахливо асиметричне.
- Зближення цих двох країн означає збільшення ресурсної бази, яке грає на руку Пекіну.
- Китай починає опікуватись повоєнною архітектурою Росії, яку він буде контролювати – велике ексклюзивне інтерв'ю 24 Каналу з Михайлом Подоляком.