Водночас візит Сі Цзіньпіна до Москви є важливим для вибудови плану Китаю. Про це 24 Каналу розповів політичний експерт та керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок.

Не пропустіть Розворот не туди: чому Путін переорієнтувався на Азію та програв половину Росії

Росія для Китаю – додаткові можливості

Під час зустрічі Сі Цзіньпіна з кремлівським диктатором Владіміром Путіним між Китаєм та Росією не було досягнуто жодних конкретних домовленостей. Так, Пекін і Москва лише підписали заяви про плани та наміри.

Що стосується "мирного плану", то Китай бачить його як концепцію, за якою він зможе посадити за стіл перемовин президента Володимира Зеленського і російського диктатора. Водночас Пекін у цьому процесі буде модератором. У такий спосіб Китай прагне засвідчити свій суттєвий вплив на геополітику.

Одним із застережень США упродовж останніх десятиліть було не допустити зближення Росії та Китаю. На думку Клочка, за будь-якого сценарію рано чи пізно це таки відбулося б.

Єдине, що на цьому етапі ми бачимо слабку Росію, яка буде виконувати все, що захоче Китай. А для Китаю це додаткові можливості,
– зауважив політичний експерт.

Клочок про підсумки зустрічі Сі з Путіним: дивіться відео

Сі Цзіньпін запускає процеси

Сьогодні можна констатувати збільшення гегемонії Китаю на частині євразійському континенті. Так, на тлі суттєвих економічних невдач Китаю упродовж останніх років та пандемії Сі Цзіньпін починає запускати певні процеси.

Україна є однією з фігур на шаховій дошці, яку зараз грає Китай та США,
– підкреслив політичний експерт.

На його думку, у цій частині наразі Україні є вигідним контакт з Китаєм. Не виключено, що ми зможемо отримати дивіденди від таких перемовин.

Сі зустрівся з Путіним у Москві

  • Лідер Китаю Сі Цзіньпін упродовж 20 – 22 березня перебував з візитом у Росії. Президент КНР зустрівся з Владіміром Путіним у Москві.
  • Американський політолог Раміс Юнус припустив, що Сі Цзіньпін прилетів до російського диктатора, щоб пояснити його реальне становище. Так, Путін загнав себе у глухий кут, тому очільник Китаю назвав йому 2 виходи з ситуації – поганий і дуже поганий.
  • В Інституті вивчення війни зауважили, що Путін очікував на всеохопну підтримку Пекіном війни проти України. Однак у КНР були більш стримані щодо цього.
  • Окрім того, під час зустріч Китай відкинув будівництво газогону "Сила Сибіру – 2". У такий спосіб Пекін фактично не став рятувати російський "Газпром" від можливого банкрутства та інших проблем.
  • Російський опозиційний журналіст Тимур Олевський вважає, що це найважливіший результат зустрічі очільника КНР Сі Цзіньпіна з російським диктатором Владіміром Путіним.