Так, "Газпрому" немає куди дівати газ. Водночас Пекін навіть з величезними знижками, які пропонувала Москва, відмовився будувати газогін. Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст та редактор видання "The Insider" Тимур Олевський.
Цікаво Розворот не туди: чому Путін переорієнтувався на Азію та програв половину Росії
Пекін не допоміг Москві врятувати газову галузь
Олевський зауважив, що це найважливіший результат зустрічі очільника КНР Сі Цзіньпіна з російським диктатором Владіміром Путіним у Москві. Голова Кремля не зміг "сплавити" газ Китаю, щоб врятувати свою газову галузь від заморожування. Адже газ не можна не добувати, а можна лише повністю припинити це робити.
Отже, це може мати страшніші наслідки, аніж будь-які формальні заяви обох сторін.
Все що думає Китай про Росію як партнера було сформульовано у цьому рішенні не будувати газогін "Сила Сибіру – 2". Решта з галузі лірики,
– сказав російський опозиційний журналіст.
Олевський про результати зустрічі Сі з Путіним: дивіться відео
Що Сі міг сказати Путіну
У день відльоту Сі Цзіньпіна з Москви росіяни здійснили черговий цинічний ракетний обстріл України. Окупанти влучили у житловий будинок в Запоріжжі. Внаслідок атаки є загиблі та постраждалі цивільні.
Водночас під час обстрілу загарбники не підіймали в небо носії ракет. Ймовірно, під час відльоту очільника Китаю Путін вирішив не демонструвати, що йому все одно на те, що сказав Сі Цзіньпін.
На думку Олевського, китайський лідер міг сказати Путіну зовсім не те, що останній очікував. А, наприклад, жорстко звинуватити російського диктатора в тому, що він зламав світову економіку і це матиме наслідки.
Зауважте Путін програв тричі: візит Сі Цзіньпіна не виправдав сподівань диктатора
Утім, точніше говорити про результати зустрічі Сі з Путіним можна буде після розмови голови КНР з президентом Володимиром Зеленським. Річ у тім, що Україна є більш відкритою державою, тому за результатами діалогу між українським та китайським лідерами можна буде робити певні висновки.
Що говорять експерти про результати зустрічі Сі з Путіним
- Сі Цзіньпін упродовж 20 – 22 березня перебував з візитом у Росії. Лідер Китаю зустрівся з Владіміром Путіним у Москві.
- Американський політолог Раміс Юнус припустив, що Сі Цзіньпін прилетів до Москви, щоб пояснити Путіну його реальне становище. Так, російський диктатор загнав себе у глухий кут, тому очільник Китаю назвав йому 2 виходи з ситуації – поганий і дуже поганий.
- Російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко висловив думку, що очільника КНР з кремлівським диктатором свідчить, між Пекіном та Москвою починаються нові відносини. Глава Кремля фактично здав Росію Китаю, тож тепер він поволі "висмоктуватиме" ресурси з її далекосхідних і південносибірських територій.
- В Інституті вивчення війни зауважили, що Путін очікував на всеохопну підтримку Пекіном війни проти України. Однак у КНР були більш стримані щодо цього.