Про це 24 каналу розповів російський правозахисник Марк Фейгін. Раніше повідомлялось про те, що влада Китаю масово скуповує акції.
Цікаво ЄС запровадить 9 пакет санкцій проти Росії: чи боляче вони вдарять по країні-агресорці
Позиція Туреччини та Індії
Фейгін зазначив, що Індія та Туреччина, фактично, приєднуються до санкцій проти Росії. Обидві в будь-якому випадку будуть союзницями США. Туреччина взагалі член НАТО.
Туреччина намагалась маневрувати, отримуючи вигоду для себе. Індія ж має націоналістичну проамериканську владу вже тривалий час,
– зауважив російський правозахисник.
З Китаєм було складніше
Він продовжив, що після піку напруження між Китаєм і США, пов'язаного з візитом Пелосі на Тайвань, нині якраз відбувається перемовний процес між Пекіном і Вашингтоном. Серед іншого вони обговорюють і тему війни в Україні. Тому Китай не просто так почав блокувати певні напрямки співпраці з Росією, це результат домовленостей, і за це Пекін щось отримає.
"Я думаю, що Пекін усе більше схиляється до того, щоб Москва закінчувала війну, бо Китай боїться, що Росія розвалиться й Путін не залишиться у владі. Путіну ж також потрібен Пекін, адже він абсолютно васальне обличчя, ще й таке кульгаве, яке програє війну й перебуває у конфлікті з Заходом. Це єдиний полюс в Азії, який може бути джерелом комунікацій Росії зі світом", – наголосив Фейгін.
Фейгін про те, що Китай робитиме кроки в бік США, використовуючи Росію: дивіться відео
Москва заважала Китаю
За його словами, Китаю не вигідна війна, бо вона веде до загострень його з Заходом. Тож, у Пекіна та Вашингтона купа можливостей для домовленостей, і Москва не повинна цьому заважати, а раніше заважала. Росії було б вигідно, якби між Китаєм і США зіпсувались стосунки.
Однак Пекіну це не потрібно, враховуючи складну економічну ситуацію, наслідки пандемії тощо. Пекін робитиме кроки в бік США, використовуючи Росію, а не навпаки,
– підкреслив російський правозахисник.
Новини Китаю: останні події
- Китайські покупці призупинили закупівлі російської нафти в очікуванні санкцій G7, що наберуть чинності 5 грудня. Ними буде встановлено цінову стелю на нафту, за якої європейські компанії продовжать надавати морські послуги.
- Міністр оборони США Ллойд Остін вперше зустрівся з китайським колегою Вей Фенхе. Під час зустрічі сторони обговорили ряд питань, серед яких війна в Україні та напруженість у Тайвані.
- На заводі в центральній провінції Китаю Хенань спалахнула масштабна пожежа. Полум'я забрало життя близько 40 людей, також є постраждалі.