Про це 24 Каналу припустив політолог Ігор Рейтерович. Він озвучив ймовірні плани Китаю щодо Росії.

Читайте також Можуть відправити в нокдаун, – економіст оцінив рівень залежності Росії від Китаю

"Це заявив колишній китайський військовий, який зараз є експертом одного з найвідоміших китайських інститутів. Тобто це не просто людина, яка зі сторони щось сказала. В Китаї експерти жорстко підконтрольні владі. Відповідно якщо йде така заява, це явно результати якогось аналітичного дослідження, яке роблять китайці", – наголосив політолог.

Ігор Рейтерович про заяви Китаю щодо Росії: дивитись відео

Китай зробив висновки

Китай дуже уважно спостерігає за війною Росії в Україні, відзначив Рейтерович. Оскільки росіяни озброєні саме китайською зброєю, а їхня специфіка військової роботи дуже схожа ще з радянських часів. Це підтверджують і спільні навчання цих двох країн-диктаторів.

Побачивши те, що сталося з російською армією в Україні, китайці зробили для себе колосальні висновки. Саме тому в минулому році вони для себе прийняли рішення про кардинальну і швидку модернізацію армії. Вони важливу увагу приділяють дронам, радіолокаційним засобам,
– відзначив Рейтерович.

Заяви про послаблення Росії з військової точки зору – елемент гри і підготовка ґрунту на ймовірну майбутню експансію її територій. Тому Китай не буде напряму постачати агресорці готову військову техніку у великих масштабах.

"Вона потрібна Китаю і навіщо їм посилювати Росію, якщо у майбутньому вони з цією технікою можуть з'являтися на території Росії і влаштовувати якісь референдуми з приєднання її територій до КНР", – припустив цілком ймовірний сценарій політолог.

Яка Росія вигідна Китаю: основне

  • Китай не зацікавлений у швидкому завершенні війни. Йому вигідна ослаблена Росія, яка зможе постачати свої ресурси за безцінь. Китай хоче використовувати країну-агресорку, як сировинний придаток, з бідним населенням та корумпованими чиновниками.
  • Поки Росія програє у війні, Китай потіснив її у Центральній Азії. Також країна активно займається вигнанням російських військових контингентів з регіону.
  • Росія вже нічого не може дати Китаю, окрім сировини. Технології, які китайці хотіли від неї взяти, вони отримали ще в 90-ті роки. Але ще один важливий фактор, який залишається, – військовий та ядерний потенціал.