Про це у своєму відеоблозі "Безумный мир" розвів журналіст Іван Яковина.

Що відомо? Протести у Гонконзі тривають: причини та наслідки

Він пояснив, що, простою мовою, жителі Гонконгу не хочуть міняти свою вільну і незалежну судову систему, створену за британським зразком, на китайські народні суди, повністю залежні від влади.

Під час протестів люди стали вимагати ще й повної демократії при обранні міської влади, а також продовження своєї незалежності і на період після 2047 року. Для Китаю це було занадто. Пекін не може собі дозволити, щоб усередині країни був величезний місток, що живе за принципами західної демократії,
– розповів Яковина.

Він нагадав, що на придушення акцій протесту були кинуті величезні сили, але поки ніякого особливого успіху вони не досягли. Більш того, Гонконг практично паралізовало мітингами, а його аеропорт два дні зовсім не працював.

протест у гнконгу
Протесты в Гонконге

"Ситуація стала критичною. По суті справи, мова йшла вже про те, що призначена за погодженням з Пекіном влада не могла вже цілком контролювали Гонконг. Це стало походити на початок революції", – зазначив журналіст.

Він додав, що китайська влада також дуже стривожена появою гасел про оголошення Гонконгу незалежною державою, а також про заклики в Лондоні роздати всім гонконгцям британські паспорти.

Нерви у китайських керівників не витримали. Вони наказали стягнути до кордону Гонконгу війська і бронетехніку. І те, і інше американські супутники-шпигуни знайшли в китайському місті Шенчжень на кордоні з Гонконгом,
– переповів Яковина.

протесты в гонконге
Можливо, Китай готує повторення силового сценарію

Журналіст припустив, що Китай, ймовірно, готує повторення силового сценарію придушення демократичного повстання. Таке вже було в 1989 році на площі Тяньаньмень в Пекіні, де солдати вбили сотні людей.

Однак Яковина підкреслив, що зараз повторення подібної ситуації було б набагато небезпечнішим:

  1. По-перше, на захист Гонконгу напевно стане Великобританія.
  2. По-друге, здаватися вони явно не збираються.
  3. По-третє, силова операція проти Гонконгу назавжди поставить хрест на добровільне повернення Тайваню до складу Китаю. А це – головне геополітичне завдання Пекіна на найближчі десятиліття.

Нове з Гонконгу! Китай стягнув війська до кордону з Гонконгом, – Трамп

"Жителі Тайваню зараз дуже уважно стежать за тим, що відбувається у Гонконзі і приміряють ситуацію на себе. Китай офіційно пропонує їм теж повернутися до складу єдиної країни на правах самоврядування, а також Гонконг. Якщо ж це самоврядування буде розчавлене військами, про Тайвань Пекіну доведеться забути. Можливо навіть, назавжди", – підсумував Яковина.

ВІдео повного відеоблогу Івана Яковини "Безумный мир" за 16 серпня 2019