Про це Білл Клінтон заявив під час інтерв'ю. Колишній американський президент визнав особисту причетність до ядерного роззброєння нашої країни.
Зверніть увагу Спроможний на ядерний удар: Шойгу заявив, що Білорусі передали комплекс "Іскандер-М"
Україна боялася віддавати ядерну зброю
Білл Клінтон висловив переконання в тому, що диктатор Путін не підтримав би документ, аналогічний Будапештському меморандуму, як це колись зробив перший російський президент Борис Єльцин. При тому колишній американський президент відзначив, що за його президентства українці боялися віддавати ядерну зброю.
Вони (українці – 24 канал) боялися віддати її (ядерну зброю – 24 Канал), бо думали, що це єдине, що захищало їх від експансіоністської Росії. Путін, коли побачив нагоду, порушив угоду і спочатку захопив Крим. І я через це почуваюсь жахливо, тому що Україна є дуже важливою країною,
– зазначив Клінтон.
Колишній президент США переконаний, що Захід повинен підтримувати Україну і ця підтримка повинна залишатися непохитною.
Будапештський меморандум
5 грудня 1994 року в угорській столиці Будапешті тодішні президенти США – Білл Клінтон, України – Леонід Кучма та Росії – Борис Єльцин підписали меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
США виступали активною сторону в переконанні України здати свою ядерну зброю в обмін на повагу до суверенітету та територіальної цілісності й гарантії безпеки.
Україна зверталася до цього меморандуму під час конфлікту на острові Тузла у 2003 році та газових воєн з Росією. Москва грубо порушила меморандум у 2014 році, а у 2022 році знову підтвердила його недієвість, адже Росія була однією з країн, що гарантувала безпеку Україні в обмін на ядерне роззброєння.