Справа стосується адміністративної практики порушень Росією прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей з 2014 року, а також збиття МН17.

Читайте також Набирають у 20 разів менше людей, ніж раніше, – правозахисник про мобілізацію на Донбасі

Юридичний фронт проти Росії

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що це рішення допоможе притягнути Росію до відповідальності за окупацію наших територій, порушення прав людини та інші злочини.

І це далеко не єдина справа. Ми продовжимо системно тиснути і добивати ворога всюди,
– додав він.

Суддя зачитала коротку версію рішення суду щодо спільної скарги урядів України та Нідерландів проти Російської Федерації.

Суд відхилив заперечення Росії

Росія під час розгляду справи заперечували можливість розгляду справи і пояснювала, що йдеться про територію України, якою керували сепаратисти.

Натомість Україна наполягала, що йдеться про фактично окуповану Росією територією. "Суд відхилив заперечення Росії одностайно", – пояснила глава суду.

Суд одностайно вирішив, що з 11 травня 2014 року події підпадають під юрисдикцію суду", оскільки "території, захоплені сепаратистами, перебували під контролем Російської федерації,
– наголосила суддя.

Що відомо про справу "Україна та Нідерланди проти Росії"

  • Справа перебуває у провадженні Європейського суду з прав людини з 2014 року, тобто з часу перших міждержавних скарг України щодо подій в Криму та на сході України.
  • Вона стосується масових та систематичних порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, викрадення та спроб незаконного вивезення дітей-сиріт з Донецької та Луганської областей на територію Росії у 2014 році та збиття літака рейсу MH17.