Аби отримати свої виплати, СБУ мала провести спецперевірку визволених. Її завершили, однак грошей ніхто давати не квапиться.

Читайте також: Легалізація чи роззброєння: що буде з добровольчими підрозділами

"Головне – щоб була створена процедура отримання допомоги, яка є філософією майбутнього закону про статус та права заручників. На цьому прикладі наступним звільненим з полону і буде все робитись!" – вважає колишній полонений Володимир Фомічов.

Останній термін, коли можна отримати виплати – 27 червня. Тож часу залишилося обмаль. Разом з тим, звільненим бранцям навіть не кажуть, де і коли можна отримати кошти.

З'ясувати, яке відомство відповідальне за виплату, – непросто. Профільні міністерства "відфутболюють" один до одного. У Міністерстві соціальної політи інформують: звільненим з полону українцям держава виділила понад 96 мільйонів гривень, а розпорядником коштів є Міністерство з питань тимчасово окупованих територій, яке має перерахувати їх органам соціального захисту. Але у прес-службі відомства про це не знають.

Поки що я не знаю про якесь фінансування, що ті кошти взагалі були виділені,
– зазначили у прес-службі відомства.

Доки на державному рівні тільки вирішують, як виплачуватимуть обіцяні гроші звільненим з полону, на Донеччині це вже роблять. По 50 тисяч гривень з обласного бюджету отримають 14 жителів регіону.

Створили комісію. Комісія зібрала всі документи, розробила механізм перерахування коштів, і вже сьогодні ці гроші пішли на рахунки банківських установ. Коли саме люди отримають гроші – залежить від того, як саме спрацюють банківські установи,
– повідомила речниця Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Тетяна Ігнатченко.

Звільнені з полону українці хвилюються, що не побачать обіцяних коштів.

"Термін, коли можна отримати гроші, закінчується 27 червня цього року. Чи буде взагалі це рішення виконуватись – невідомо, бо я знаю, що таке бюрократія", – сказав колишній полонений Володимир Фомічов.

Більше – дивіться у сюжеті.