Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю "Крим.Реалії" пояснив, що вимагання компенсації зашкодить стратегії, на якій наполягає держава – про незаконну окупацію її території.

До речі У "Слузі народу" розробляють закон про кримінальну відповідальність за підтримку анексії Криму

За словами Кулеби, загалом компанії мають право судитись. Однак якщо говорити про саму державу, то Україні важливо, щоб у судових процесах жодним чином не визнавалася юрисдикція Російської Федерації в ширшому статусі, ніж у статусі держави-окупанта.

А ви хочете, щоб ми визнали незаконну окупацію, попросили собі компенсацію за це? Чи як? Типу – заплатите гроші і все буде нормально? Ні! Стратегія абсолютно інша,
– наголосив глава МЗС.

Дмитро Кулеба вкотре підкреслив, що ми говоримо про тимчасово незаконну окупацію.

Стратегія про деокупацію: що відомо

У команді президента Володимира Зеленського останнім часом часто говорять про план деокупації Криму. Наразі над ним працюють, але стратегію мають затвердити у 2020 році.

Частина стратегії деокупації Криму має бути відкритою і публічною. Втім велика частина буде закритою і таємною, особливо та, що стосується безпекових питань.

Анексія Криму Росією: коротко про головне

  • Взимку 2014 в Криму озброєні російські військові захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу та блокували дії українських військ.
  • 16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий "референдум" про статус півострова.
  • Росія включила Крим до свого складу, а Україна, ЄС та США не визнали результатів голосування.
  • У Кремлі категорично відмовляються обговорювати анексію Криму.
  • Через анексію Криму провідні країни світу запровадили санкції проти РФ.