Важливість артилерії на фронті важко переоцінити. Завдяки їй вдається досягнути чималих результатів. Детальніше про це 24 Каналу розповів Максим Морозов – боєць "Легіону Свободи".
Дивіться також Б'ють на сотні кілометрів: як смертоносні ракети JASSM до F-16 допоможуть ЗСУ на полі бою
Ситуація з артилерією в Україні покращилась
У Міністерстві оборони повідомили, що кожні 100 стволів 155 калібру – це теж саме, що 300 – 400 стволів 152-го калібру, які використовують російські окупанти.
Таке порівняння доречне. Ситуація з "артою" була складна, приблизно 1:50. Тобто на наш один постріл – вони робили 50. Це було дуже відчутно на нашому (Авдіївському – 24 Канал) напрямку, коли в Україну зайшли американські M777,
– зазначив Максим Морозов.
Декілька цих гаубиць, за словами бійця "Легіону свободи", справді робили свою справу. Навіть змінювали ситуацію на окремих ділянках фронту.
"Сучасна "арта" варта уваги. Єдине, що в окупантів теж є сучасні САУ, МСТА. Вони їх удосконалюють, теж вчаться на своїх помилках. Але справді, якісна артилерія 155-го калібру здатна змінювати хід подій на локальних фронтах та на фронті загалом", – зауважив військовий.
Максим Морозов про вплив артилерії на бойові дії: дивіться відео
Військова допомога для України: останні новини
- Протягом кількох останніх днів Володимир Зеленський був з офіційними візитами у Європі. Підсумовуючи зустрічі, президент розповів, що Україна стала сильнішою. Зокрема, ми отримаємо 61 один літак F-16 від Нідерландів та Данії.
- Щобільше, Данія вже почала навчання першої групи українських пілотів на винищувачах F-16. Днями 8 українських пілотів вже прибули на данську військову авіабазу у Скрідструпі. До навчань також долучиться Греція. У США, своєю чергою, повідомили, що якщо в Європі навчання будуть успішними, українських пілотів будуть готові прийняти і у Штатах.
- Важливим рішенням також стала домовленість про початок виробництва шведських БМП CV-90 в Україні. Президент Зеленський та прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон вже обговорили про локалізацію виробництва та ремонти.