Новини про коронавірус в Україні 17 квітня
Статистика поширення коронавірусу в Україні
- В Україні підтвердили 4 662 випадки COVID-19 (з них 501 – за останню добу). 125 людей померли від коронавірусу, з них 66 чоловіків та 59 жінок. Серед померлих переважають особи віком від 50 років (87%). 246 людей одужали, повідомляє пресслужба МОЗ.
Дивіться також Поширення коронавірусу у світі: карта онлайн
Географія поширення коронавірусу в Україні:
- Чернівецька область — 759 випадків (11 смертей);
- Київ – 705 випадків (12 смертей);
- Івано-Франківська область — 427 випадків (34 смерті);
- Тернопільська область — 353 випадки (5 смертей);
- Вінницька область — 296 випадків;
- Київська область — 253 випадки (9 смертей);
- Рівненська область — 240 випадків (8 смертей);
- Кіровоградська область — 218 випадків (9 смертей);
- Львівська область — 203 випадки (8 смертей);
- Житомирська область — 177 випадків (4 смерті);
- Закарпатська область — 150 випадків (4 смерті);
- Черкаська область — 137 випадків (2 смерті);
- Волинська область — 122 випадки (4 смерті);
- Запорізька область — 118 випадків (2 смерті);
- Одеська область — 93 випадки (1 смерть);
- Дніпропетровська область — 89 випадків (1 смерть);
- Сумська область — 81 випадок (4 смерті);
- Харківська область — 56 випадків (1 смерть);
- Херсонська область — 51 випадок (1 смерть);
- Полтавська область — 41 випадок (1 смерть);
- Хмельницька область — 38 випадків (2 смерті);
- Миколаївська область — 22 випадки;
- Донецька область — 12 випадків (1 смерть);
- Чернігівська область — 12 випадків (1 смерть);
- Луганська область — 9 випадків.
До теми В українських містах посилюють карантин перед Великоднем: де та які заборони діятимуть
- У 879 медиків в Україні підтвердили коронавірус, із них 91 – за минулу добу.
- За кордоном від коронавірусу лікується 152 українці. 49 наших громадян одужали, шестеро, на жаль, померли.
- У Збройних силах України підтверджено 29 випадків COVID-19. Дві людини померли, один пацієнт одужав.
Головні новини про коронавірус в Україні
- Україна ще не досягла піку епідемії, тому дуже важливо дотримуватися карантину на Великдень і травневі свята. В Офісі Президента констатували, що рівень смертності від COVID-19 в Україні становить 2,7%, що значно нижче від середньосвітового показника. Якщо кількість хворих щоденно зростатиме більше ніж на 2% від усіх інфікованих, то карантин в Україні продовжать.
- Зеленський закликав українців залишатися вдома на великодні свята. Якщо люди підуть до церков і будуть великі скупчення людей, в Україні коронавірусом може захворіти до 10% населення. А це дуже велика цифра, і тоді "медики будуть вирішувати, кому жити далі".
- Поліція залучатиме спецназ на Великдень, якщо люди порушуватимуть карантинні обмеження.
- Набули чинності зміни до закону про протидію коронавірусу. Документ дозволяє обробку персональних даних без згоди людини під час карантину. Крім того, закон дозволяє обмежувати в'їзд у міста.
- Громадський транспорт запрацює в Україні після того, як почнуть знімати карантинні обмеження. На думку міністра інфраструктури, це станеться не раніше червня. Регулярні авіаперевезення можуть відновитися у серпні – вересні 2020 року.
- У командувача Національної гвардії України Миколи Балана підтвердили коронавірус. У нього майже немає симптомів хвороби, він на самоізоляції.
- Нардеп Сергій Рудик повністю одужав від коронавірусу. Він підчепив інфекцію одним із перших і припускає, що заразився саме в Раді.
- Всіх медичних працівників, які працюють з хворими на COVID-19, планують тестувати кожних 5 днів. Поки що це на стадії обговорення.
- Тестування на коронавірус в Україні є безкоштовним, якщо у вас є симптоми. Це стосується як швидких, так ПЛР-тестів.
- В Україні під час карантину виник дефіцит донорської крові. В зоні ризику опинились люди, які потребують термінового хірургічного втручання.
- США розширять допомогу Україні для боротьби з коронавірусм до 9,1 мільйонів доларів.
- Українці повертаються з-за кордону додому на Великдень. Тільки-от замість обов'язкової обсервації вони сідають до приватних перевізників і вирушають прямо додому – в усі куточки країни. У мережі з'явилося відео з українсько-угорського кордону.
- За добу особливого порядку в'їзду в Київ не пустили 40 людей з температурою. Такі обмежувальні заходи діятимуть до 22:00 19 квітня. З суботи біля храмів чергуватимуть посилені патрулі поліції, доступ до кладовищ буде обмежений.
- На Харківщині на карантин закрили ціле село. Із Високопілля можна виїжджати лише за спеціальними перепустками.
- У ще одному закладі УПЦ МП виявили спалах коронавірусу – у Київській духовній академії та семінарії. Там коронавірусом захворіли щонайменше 19 осіб: 3 викладачі та 16 студентів. Ректор єпископ Сильвестр опублікував вибачення за те, що міг когось "мимовільно заразити". Тим часом у Києво-Печерській лаврі вже понад 100 випадків COVID-19 і 3 смерті. Вона закрита на карантин, так само, як і Іонинський монастир. Спалах коронавірусу підозрюють і в Почаївській лаврі в Тернопільській області, однак настоятель відмовляється співпрацювати з медиками.
- Мешканці Самбора, що на Львівщині, попри заборону влаштували хресну ходу для виносу плащаниці. Поліція відкривала кримінальну справу.
- У Дніпрі священника УПЦ МП оштрафували за причастя з однієї ложки на Вербну неділю. Саме біля цього храму потім вирили траншею.
Де дивитися Великодні богослужіння на українських телеканалах: розклад
Новини про коронавірус у світі за 17 квітня
Головне про коронавірус у світі
- У світі підтверджено 2 250 119 випадків COVID-19. 154 141 людина померла від коронавірусу, 571 577 – одужали. Топ-5 країн за кількістю інфікованих: США (710 021), Іспанія (190 839), Італія (172 434), Франція (165 027) та Німеччина (141 397).
- Трамп готовий до повторення епідемії коронавірусу у США восени. Тому він хоче вийти з карантину якнайшвидше і запустити економіку. На його думку, 30% території США вже готові до відкриття. Виходити з карантину планують у три етапи. В країні вже закінчились гроші на підтримку малого бізнесу (а це 349 мільярдів доларів). А тим часом кількість хворих і смертей не зменшується.
- Британський уряд не рекомендує своїм громадянам вирушати у відпустку цього літа у зв’язку з пандемією коронавірусу.
- У Китаї вирішили перерахувати кількість смертей від коронавірусу. В Ухані цифра збільшилась в 1,5 раза. Кожен п'ятий померлий у Китаї не отримав вчасно медичну допомогу. Берлін стурбований перерахунком смертей у Китаї. А Британія вимагає пояснень – адже багато інформації замовчували. У Лондоні заявили, що співпраця між країнами вже не буде такою, як раніше. Зі звинуваченнями в сторону Китаю виступив і Макрон – він вважає, що Пекін приховує інформацію про коронавірус.
- У мережі показали фото Уханьського інституту, який займається вивченням вірусів. Саме цю лаборатрію згадують у всяких конспірологічних теоріях.
- ВООЗ попередила, що Африка може стати наступним епіцентром спалаху коронавірусу. Ускладнює ситуацію те, що там бракує апаратів ШВЛ.
- У Німеччині заявили, що взяли епідемію під контроль. Щодня там постійно зменшується кількість нових випадків коронавірусу. З 12 квітня в Німеччині кожної доби одужує більше людей, ніж заражається.
- Португалія продовжила карантин до 2 травня.
- У Нідерландах не чекають швидкого повернення до нормального життя. Мери міст закликали скасувати всі масові заходи до осені.
- У Японії через коронавірус всім жителям роздадуть майже по тисячі доларів. Країну накрила вже друга хвиля епідемії.
- У Білорусі вже 4779 випадків коронавірусу. Лукашенко стверджує, що країна "пішла своїм шляхом". Білорусі вдалося уникнути карантину, бо вона начебто зберегла ефективну систему охорони здоров'я. Щоправда, по цифрах такого не скажеш.
Читайте також Секс та COVID-19: поради від Супрун, як займатися сексом під час карантину
Дослідження коронавірусу
- Ще одні ліки від коронавірусу – Ремдесивір. Більшість хворих, яких лікували цим препаратом, одужали за 6 днів. У кожного з пацієнтів були гострі респіраторні симптоми та лихоманка.
- 44% хворих на COVID-19 заразилися від людей без симптомів. Це означає, що людина, яка відчуває себе добре, починає заражати інших людей до прояву перших ознак хвороби. Показова історія: американка не виходила з дому три тижні і заразилася COVID-19. Вона дотримувалася всіх правил самоізоляції вдома. Єдиною людиною, з якою контактувала жінка, була волонтерка, яка приносила пакети з продуктами. Вона могла не знати, що хвора коронавірусом.
- Науковці ще раз пояснили, що можна заразитися коронавірусом через одяг. Вірус може жити на тканинах до 2 днів, але в побутових умовах під час прогулянки з супермаркету додому частина збудника засохне і вивітриться. Тож якщо ви дотримуєтеся правил гігієни і не контактували з хворим, не турбуйтеся про зараження через одяг.
Як отримати вітамін D на карантині / Інфографіка 24 каналу