Вона наголосила, що зараз весь бізнес переживає складні часи, причому це стосується не тільки малого та середнього бізнесу – великі компанії зараз теж вирішують масу складних завдань. Висновки щодо ринку праці робити рано, зараз всі живуть в умовах короткострокового планування, коли незрозуміло, чого чекати навіть через кілька місяців. Але вже зараз багато компаній заморожують позиції і припиняють пошук.

Важливо У "Слузі народу" прогнозують карантин щонайменше до 15 травня

"Скорочення бізнес-активності призведе до зростання безробіття, на це може нашаруватись повернення у країну мігрантів. Але некоректно узагальнювати, коли мова йде про оптимізацію, тому що тут все сильно залежить від конкретної галузі та навіть компанії, рівень втрат для всіх буде різним", – наголосила Желдак.

Зверніть увагу Як підтримати людей та економіку під час карантину: шість дієвих правил

Вже зараз видно, що бізнес почав шукати нові можливості онлайн. Відповідно, може вирости попит на професіоналів сфери e-commerce, digital-просування і IT. "Кандидати зараз зі зрозумілих причин розглядатимуть віддалену роботу. Також може вирости число фрілансерів і тих, хто готовий на проектну роботу без оформлення в штат", - сказала Желдак.

До речі, деякі компанії говорять про те, що і до кризи планували переведення частини співробітників на віддалену роботу, тому для них криза просто стала каталізатором,
– додала вона.

Ще один очевидний напрямок роботи, який користується попитом – кур’єри. Для FMCG-ринку (ринок товарів щоденного попиту, - "24") також актуальні люди, готові працювати у "полях", наприклад – мерчендайзери. Також зріс попит на продавців. "Але ситуація для роботодавців ускладнюється тим, що не всі готові виходити на роботу у ситуації підвищеного ризику", – сказала Желдак.

Зараз дуже затребувані і проектні менеджери. "У кризовий час компанії оцінюють людський потенціал бізнесу", пояснила вона.

Потрібні співробітники, здатні в умовах невизначеності мислити стратегічно, які мають підприємницький мисленням, здатні визначати нові можливості, оперативно придумувати і реалізовувати рішення, актуальні поточної ситуації. Потрібні аналітики, здатні спрогнозувати як поточний попит і споживання, так і ситуацію після пандемії,
– наголосила спеціаліст.

Зверніть увагу! Станом на 6 квітня в Україні зафіксували 1 тисячу 319 випадків зараження коронавірусом. Померли 38 людей, одужали – 28.

Напередодні уряд ухвалив рішення про зміни у процедурі надання допомоги через безробіття:

  • реєструвати безробітних будуть із першого дня після подання заяви до Центру зайнятості;
  • виплату призначатимуть з першого дня реєстрації.

Скільки бізнес може існувати при карантині інфографіка 24 канал
Скільки бізнес може існувати при карантині / Інфографіка 24 каналу

Як вплинув карантин на фінанси українців
Як вплинув карантин на фінанси українців / Інфографіка 24 каналу