Підозрюваний особисто та через підконтрольних йому осіб, систематично надавав "абонентську плату" керівництву "Укравтодору". За це отримував лояльність до його компаній.

Між іншим Суд Варшави не продовжив арешт ексочільника Укравтодору

Нова підозра у справі Новака

Як встановили НАБУ і САП, йдеться про 575 тисяч доларів США та 70 тисяч євро упродовж 2017 – 2019 років. Зі свого боку колишній очільник Укравтодору сприяв компаніям підозрюваного в продовженні контракту з виконання робіт на окремих ділянках дороги М-05 Київ – Одеса.

Крім того, Новак "не помітив" порушення графіку виконання робіт, що дозволило уникнути штрафу у понад 9 мільйонів євро.

Про кого йдеться

У НАБУ не повідомляють імені підозрюваного. Однак, журналісти "Наших грошей" зазначають, що це Олександр Тісленко. Його фірма "Альтком" виконувала великі замовлення від Укравтодору.

Це один з найдавніших старожилів ринку, зіркою Укравтодору його зробив Борис Колесніков, коли злив "Альткому" одні з найжирніших підрядів по ремонту доріг та стадіону "Олімпійський" до Євро-2012,
– пишуть журналісти.

Потім він зник, а за певний час "Альтком" почав відроджуватись. Збіглося це, зазначають "Наші гроші" у часі з кінцем президентства Порошенка.

Справа Новака: коротко

  • У липні 2020 року прокуратура Варшави звинуватила Славоміра Новака в керівництві організованою злочинною корупційною групою. Його затримали і обрали запобіжний у вигляді тримання під вартою.
  • Проти ексочільника Укравтодору розпочали розслідування як в Україні, так і в Польщі.
  • 24 листопада 2020 року Апеляційний суд Варшави підтримав продовження арешту Славоміра Новака. Вже в січні 2021 року йому продовжили арешт до 16 квітня.
  • 4 січня 2021 року направили повідомлення про підозру до Польщі.
  • Окружний суд у Варшаві не задовольнив клопотання щодо продовження тимчасового арешту Новака. Тому він може вийти на волю 16 квітня 2021 року.