Однак позиція ЄС не збігається із думкою Угорщини та Словаччини. Про це в ефірі 24 каналу сказав депутат Європарламенту Пятрас Ауштрявічюс.

Варто прочитати "Обіграти Угорщину": чи зможе ЄС проголосувати за ембарго на нафту Росії

Чому Словаччина і Угорщина не відмовляються від нафти Росії

Він пояснив, що 95% постачань нафти до Словаччини – російські. Держава не має виходу на морські порти.

Водночас Угорщина має 65% постачань російської нафти. Це – менша залежність, однак зрозуміло, хто такий Віктор Орбан і його уряд.

За словами Ауштрявічюса, відповідні 2 країни мають різні, але свої аргументи, чому вони не можуть до кінця 2022 року відмовитися від нафти держави-агресорки.

На 8 місяців цих санкцій дали час на повну адаптацію. Потрібно максимально стискати цей період, адже кожен день – це мільйони в кишені Володимира Путіна,
– наголосив Ауштрявічюс.

Він пояснив, що це означає більше фінансових можливостей продовжувати агресію проти України. Попри це, депутат Європарламенту надіється, що більша частина країн Євросоюзу все ж ухвалить максимальні зобов'язання щодо зменшення постачань нафти.

Ауштрявічюс вважає, що вже з початку червня у Росії будуть значні фінансові втрати. Він надіється, що політична совість в багатьох столицях випереджуватиме перехідний період до кінця 2022 року.

Європарламентар про відмову ЄС від нафти Росії: дивіться відео

Рішення Орбана містить 2 складові

На думку Ауштрявічюса, прем'єр Угорщини хоче максимально обмежити економіку держави від додаткових витрат щодо російської агресії в Україні.

Орбан завжди заявляв, мовляв, робитиме все, щоб тримати Угорщину поза воєнними діями чи воєнними "операціями" зі сторони Росії. Його рішення містить і політичну, і економічну складову.

Угорщина не дуже спішить зменшувати енергетичну чи економічну залежність від Росії. Орбан дуже комфортно себе почуває в таких економічних і фінансових відносинах з Кремлем і не завдає жодних додаткових зусиль – щоразу знаходить ті ж аргументи. В політичному плані йому просто грає це на руку, і він дотримується своєї політичної лінії, яку обіцяв під час виборів.

Пятрас Ауштрявічюс

Депутат Європарламенту від Литви

Ауштрявічюс пояснив, змінити позицію Угорщини – важка задача. Водночас на думку Словаччини можна вплинути. В цьому допоможе Єврокомісія та інші країни ЄС. "Загалом я бачу Словаччину як конструктивного партнера", – додав він.

Позиція Угорщини щодо ембарго на нафту Росії: що відомо

  • Угорщина продовжує дотримуватись проросійської позиції. В уряді заявили, що на будь-яку пропозицію Євросоюзу щодо нафтового ембарго проти Росії держава накладе вето.
  • Аналітики вважають, що Угорщина стає ганебним членом ЄС. Адже все далі відходить від принципів організації.
  • Позиція уряду держави – не затягувати Угорщину у війну Росії проти України. Тому там і не підтримують жодних санкцій проти російської нафти і газу.

Вас може зацікавити – Орбан будує "Білорусь раннього Лукашенка": дивіться відео