Новий флешмоб у Росії: активісти в різних куточках країни встановлюють імітації надгробків президента Росії. Акція проходить під гаслом: "Як Путін поховав інтернет, так народ поховав Путіна".

Читайте також: Чому Путін тримає поруч "мертву качку" Медведєва, – Süddeutsche Zeitung

Активісти змогли встановити дві такі могили, адже їх швидко прибрала влада. Не зважаючи на ув'язнення, вони стверджують, що не збираються зупинятися, адже вирішується свобода інтернету.

Могила Путіна
Активісти встановили могилу Путіну

В Держдумі пройшли всі три попередні читання закону про так званий суверенний рунет, який передбачає встановлення контролю держави над російським сегментом інтернету. І всі три рази документ схвалювала більшість.

Передбачається створення центру інформаційних загроз, який буде на базі Роскомнагляд,
– розповів депутат Держдуми від "Справедливої Росії" Леонід Лєвін.

Російські депутати переконують, що за кордоном планують відключити федерацію від інтернету і треба готуватися до цієї загрози. Очільник Кремля особисто залякує росіян, стверджуючи, що через інтернет вороги Росії намагаються отримати секретні дані російської оборонки.

Я ж не можу за наших партнерів говорити, що у них на розумі. Це ж їх винахід, тому вони все слухають, бачать, читають, накопичують оборонну інформацію,
– пояснив президент Росії Володимир Путін.

Єдиний шлях протистояти західній загрозі на думку Кремля: встановити державний контроль над рунетом. Новий закон передбачає використання інноваційної технології DPI для блокування заборонених в Росії сайтів і сервісів. При цьому користуватися такими ресурсами в обхід заборони за допомогою VPN вже не вийде. Тож активісти по всій Росії б'ють на сполох, адже фактично Кремль буде контролювати, що росіяни зможуть переглядати в інтернеті.

Володимир Путін
Володимир Путін

Проте більшість росіян оброблена державною машиною пропаганди, тому не бачить загрози в держцензурі та вважає такі дії Кремля виправданими.

"Це, напевно, потрібно в таких важких міжнародних обставинах. Адже це захищає росіян, якщо раптом якісь санкції підуть далі", – стверджує жителька Москви.

Першими почали контролювати інтернет в Китаї

Схожу тактику контролю над громадянами в Інтернеті вже багато років використовують в Китаї. Тамтешня комуністична партія ще у 2003 році запустила так званий "Золотий щит". За допомогою цієї технології відбувається фільтрування інформації і доступу до неї.


Ілюстрація на тему "Золотий щит Китаю"

На цей час в Китаї під забороною вже майже 1,5 мільйони сайтів. Жителі Піднебесної не мають доступу до Facebook, Twitter, YouTube. Гірша ситуація зі свободою інтернету в Північній Кореї. Громадяни КНДР просто не мають фізичного доступу до всесвітнього павутиння.

Можливість контролювати доступ до інформації – це нова зброя авторитарних режимів, яку вони використовують, аби закріпитися при владі,
– пояснюють експерти.

Читайте також: ЗМІ назвали можливу дату зустрічі Путіна і Кім Чен Ина в Росії

Новий закон про так званий суверенний рунет ще мають ухвалити у Раді Федерацій, а потім він потрапить на підпис до Путіна. Вже очевидно, що на цих етапах його не заблокують. Навіть попри те, що для російського суспільства ця ініціатива влади обійдеться у п’ять мільярдів доларів.