Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, прокоментувавши також, чи є загрози для Харкова.

Дивіться також Ворог просувається в районі Авдіївки та до Часового Яру: як змінилася лінія фронту за тиждень

Якби окупанти хотіли наступати на Харків, то збирали б підрозділи на Бєлгородському напрямку. Зараз такого немає. Крім того, для наступу на таке велике місто їм необхідно було б зібрати близько півмільйона окупантів. Тож наразі Харкову нічого не загрожує.

Чи є загрози для Куп'янська

Як наголосив Світан, окупанти намагаються просуватися по лівому березі ріки Оскіл. Це триває вже більш ніж рік з невеликими успіхами. Їх важливо відтиснути українські підрозділи до самої ріки.

Перед серйозними наступальними діями окупанти кидають підрозділи новомобілізованих, які проводять розвідку боєм та наводять на себе нашу артилерію. Потім йдуть лінійні частини російської армії. Гірше, ніж кілька останніх місяців, на цьому напрямку не буде. А наші укріплення там достатньо серйозні,
– сказав Світан.

Єдина проблема – нестача боєприпасів. Українські дипломати та політики розв'язують цю проблему, адже через малу кількість снарядів іноді доводиться відходити з позицій.

Ситуація на фронті: коротко

  • Президент Володимир Зеленський розповів про ситуацію на Харківщині. Він заявив, що оборонна лінія в регіоні є дуже-дуже непоганою.
  • Начальник пресслужби оперативно-стратегічного угруповання "Хортиця" Ілля Євлаш зауважив, що окупанти акцентують свої зусилля на Куп'янську. Однак Україна ще з літа 2023 року зводила на цьому напрямку потужні фортифікаційні споруди.
  • Станом на 27 лютого Росія втратила понад 411 тисяч особового складу. Також українські захисники знищили 6556 ворожих танків, 12494 бойових броньованих машин, 1009 артилерійських систем, 1000 РСЗВ, 686 засобів ППО тощо.