Журналісти з’ясували, що ціна на елітну нерухомість сім'ї Зеленського занижена у два-три рази. "Одна з версій, яку озвучували ЗМІ, ріелтори та юристи, що таким чином була можливість вказати в документах нижчу вартість, щоб платити менше податків", – розповіла в програмі "Крим.Реалії" журналістка Анна Андрієвська.
Читайте також: Як живе кримчанка, якій Медведєв відповів "ви дєржитєсь тут, всєго доброго"
Квадратний метр коштував Зеленським майже 1300 доларів, але у 2012 році на сайтах нерухомості квартири в "Імператорі" продавали за три-чотири тисячі доларів за квадрат. Елітний пентхаус Зеленські купили в Олександра Буряка.
Сергій та Олександр Буряк
Він був депутатом Верховної Ради України та разом з братом володів "Brokbusinessbank", який продали у 2013 році. Згідно з інформацією ЦВК, Буряк був спостерігачем від Зеленського на виборах у Кривому Розі. Проте у прес-службі Зеленського спростували, що кримську квартиру купили дешево.
Нерухомість була придбана за ринковою ціною. При цьому в Україні були сплачені всі обов'язкові податки та збори. Через незаконну анексію Криму родина Зеленських ніколи не користувалася цією нерухомістю. Вони мають намір приїхати до неї лише після обов'язкового повернення Криму в Україну,
– заявили у прес-службі Володимира Зеленського.
В інтернеті були оголошення про продаж квартири за 690 тисяч доларів. На фото кімнати з частковим ремонтом та велика тераса. За площею з квартирою Зеленських не збігається, але те, що це їх пентхаус анонімно підтвердив ріелтор, який бував усередині.
Квартира, яка виставлена на продаж
Сказав, що квартиру купили нові власники у 2015 році, проте агенції стверджують, що пентхаус продавався аж до кінця квітня 2019 року. Про продаж проговорилася й консьєржка будинку.
Журналісти з'ясували, хто є найближчими сусідами родини Зеленських. Відповідно до російського реєстру три квартири на п'ятому поверсі належать батькам українського депутата Віталія Хомутинніка, який був соратником Януковича та голосував за диктаторські закони, а тепер є партнером Ігоря Коломойського.
ЖК "Імператор"
Раніше на землі ЖК "Імператор" були господарські будівлі Лівадійського палацу. Анонімно ріелтор роз’яснив чому елітний комплекс це "кіт в мішку".
Земля не була оформлена згідно з законом для будівництва на ній житлового комплексу. Якщо російська влада визнає цей будинок самовільним будівництвом, то його можуть знести, а такі приклади в Ялті вже були,
– розповіла журналістка Анна Андрієвська.
Юристка української гельсінської спілки з прав людини Ганна Рассамахіна пояснила, що Олена Зеленська навряд чи зареєстрована в Криму, тому ніщо не заважає їй оформити угоду в українського нотаріуса. Для органів влади Криму, щоб ця квартира перейшла до іншого власника треба вступити в правові відносини з окупаційною владою Криму.
Читайте також: "Мене кинули в підвал з трупами повстанців": історія кримчанки, яка допомагала УПА
На одному з балконів висить банер "Оренда, продаж". За вказаним номером повідомили, що у цьому будинку продається п’ять квартир площею від 50 до 200 квадратних метрів.
Повний випуск програми "Крим Реалії" дивіться сьогодні на 24 Каналі о 20:30. Не пропустіть!