У парафії костелу зазначили, що просять всіх небайдужих про молитву та підтримку. Меси у храмі відбуваються зранку та ввечері на подвір'ї костелу.

Дивіться також Хто реставруватиме костел Святого Миколая після пожежі в Києві

Мета акції – отримати у власність приміщення костелу, який побудували у 1899 – 1909 роках на кошти парафіян та благодійників.

Мінкульт проти реставрації за кошти парафіян

У католицькій громаді підкреслили, що молитимуться за повернення храму щодня після вечірньої служби о 19:00.

Крім того, віряни зазначили, що самі хочуть відреставрувати будівлю із залученням польських інвестицій та за власний кошт. При цьому вони категорично проти відновлення зусиллями Міністерства культури.

Натомість керівник відомства Олександр Ткаченко зазначає, що "костел підпорядковується громаді", а реставрувати храм хочуть за кошт держави.


Під час передачі костелу в користування католицької громади ми маємо бути переконані, що в громади будуть кошти на подальші реставраційні та інші роботи. Тому що ми стикаємося з багатьма ситуаціями, коли релігійні спільноти, яким передали в користування об'єкти, потім знову звертаються до держави з проханням виділити кошти на реставрацію,
– прокоментував Ткаченко прохання про повернення костелу парафіянам.

Дивіться відео молитовного марафону про повернення костелу святого Миколая вірянам римсько-католицької церкви:

Будівля давно перебувала в аварійному стані

  • Після окупації України СРСР костел використовували як господарське приміщення.
  • У 1978 році будівлю віддали Будинку органної музики, який так і перейшов до міністерства культури після отримання Україною незалежності.
  • Останні кілька років стан костелу вже довгий час викликав занепокоєння у громади, оскільки держава не проводила там реставрацію. При цьому відновлювати будівлю за кошти громади у мінкульті забороняли.
  • 3 вересня у задній частині костелу в Києві спалахнула масштабна пожежа.
  • Вогонь знищив унікальний орган і пошкодив внутрішнє оздоблення костелу. Інструмент для органа зібрали ще у 1980 році у Чехословаччині – спеціально для українського костелу.
  • Представники українського бізнесу зібрали на відновлення костелу вже 18 мільйонів гривень.
  • У Мінкульті заявили, що відновлювати святиню почнуть приблизно за місяць, а католики почали знову просити про те, щоб їм повернули костел.